Piękne brzmienie Bowers & Wilkins prezentuje nową serię CM

BowersWilkins-Black-CM9-wideNowa seria CM Bowers & Wilkins została radykalnie udoskonalona pod kątem reprodukcji dźwięku o audiofilskiej jakości oraz luksusowego wzornictwa, z którego jest znana. Łącząc najnowsze technologie Bowers & Wilkins, w tym odseparowaną podwójną kopułkę wysokotonową, z jeszcze szlachetniejszą nową stylistyką, oraz wprowadzając do serii całkowicie nowy model, zapewnia prawdziwie piękne brzmienie.

Wprowadzenie w modelu CM10 odseparowanej podwójnej kopułki wysokotonowej w 2013 roku, nie tylko zapewniło firmie Bowers & Wilkins wiele nagród, lecz co znacznie ważniejsze, znacząco podniosło jakość brzmienia. Dlatego też, kolejnym logicznym krokiem stało się wprowadzenie tej technologii we wszystkich pozostałych modelach serii. Tym samym, po raz pierwszy cała linia CM korzysta z tych doskonałych głośników wysokotonowych, a dodatkowo model CM10 S2 i całkowicie nowa kolumna CM6 S2 (na zdjęciu), zostały wzbogacone o technologię „tweeter-on-top”, która zapewnia jeszcze bardziej angażujące doznania muzyczne.

Podwójna kopułka wysokotonowa Bowers & Wilkins wykorzystuje cienką aluminiową kopułkę wzmocnioną na swym obwodzie przez nieco grubszy aluminiowy pierścień, dla perfekcyjnego połączenia lekkości i sztywności, co zabezpiecza przed powstawaniem słyszalnych zniekształceń. Efektem jest zachwycająca klarowność i czystość dźwięku. W nowej serii CM, ten zaawansowany głośnik wysokotonowy jest także odizolowany przy wykorzystaniu żelowego pierścienia, w celu fizycznego odseparowania głośnika od obudowy. Rozwiązanie to poprawia dyspersję i obrazowanie, zapewniając jeszcze bardziej naturalne i przestrzenne wysokie brzmienie wysokich tonów.

fotografia ślubna Częstochowa

CM10 S2 i nowa CM6 S2 czerpią dodatkowe korzyści z konstrukcji „tweeter-on-top” – rozwiązania, zaczerpniętego z najbardziej zaawansowanej serii kolumn głośnikowych 800 Diamond. Odizolowanie głośnika w ten sposób dodatkowo poprawia obrazowanie i dyspersję, tworząc jeszcze bardziej naturalny dźwięk i lepsze poczucie przestrzeni.

Udoskonalenia głośnika wysokotonowego to tylko jedne z wielu ulepszeń, jakie pojawiły się w modelach nowej serii CM. Zostały one przeprojektowane, aby dostarczać jeszcze wyższej jakości dźwięku o audiofilskim standardzie. Nowe zwrotnice wszystkich modeli serii, wykorzystują uznane kondensatory Mundorf, zaś zastosowane we wszystkich przetwornikach nisko-średniotonowych nakładki antyrezonansowe, zapewniają gładszą charakterystykę częstotliwościową i niższy poziom zakolorowań. Ulepszenia te uzupełniane są poprzez technologie, stosowane w dotychczasowej serii CM, takie jak głośniki średniotonowe FST, zastosowane w CM8 S2, CM9 S2 oraz CM Centre S2, a także, dla uzyskania dodatkowej czystości dźwięku, mechanicznie odseparowane we flagowym modelu CM10 S2.

Nowa seria CM przekonuje również jeszcze piękniejszym wzornictwem. Projektanci zachowali wysoką jakość wykończenia obudów z naturalnego drewna, z których znana jest ta seria, ale usunęli widoczne mocowania, zapewniając niczym niezmącony, subtelny wygląd. I nawet te wizualne udoskonalenia zapewniają akustyczne korzyści – niezwykle sztywne obudowy i pozbawione mocowań przednie ścianki, pozwalają poprawić jakość dźwięku. Nowe, akustycznie zoptymalizowane ochronne maskownice przetworników wysokotonowych jeszcze bardziej uatrakcyjniają wzornictwo nowej serii CM, chroniąc jednocześnie kopułkę głośnika.

Idealnie wpasowując się pomiędzy referencyjne kolumny głośnikowe Bowers & Wilkins z serii 800 Diamond oraz niezwykle atrakcyjną cenowo linię 600 S2, modele z nowej serii CM zapewniają audiofilską jakość dźwięku i subtelne, stylowe wzornictwo, idealne dla domowego systemu audio. Nowa seria CM rzeczywiście jest synonimem pięknego brzmienia.

Piękne detale
Wolnostojąca kolumna głośnikowa CM10 S2 jest flagową konstrukcją serii i została wizualnie zunifikowana z linią wzorniczą pozostałych nowych modeli. CM10 S2 wykorzystuje odseparowaną podwójną kopułkę wysokotonową, umieszczoną na szczycie głównej obudowy, dla uzyskania znaczącej poprawy brzmienia, bez ryzyka wprowadzania dodatkowych zniekształceń. Rozwiązanie to zostało zaczerpnięte z serii 800 Diamond. Ponadto, kolumna CM10 S2 wyposażona jest w trzy mocne 165-mm przetworniki niskotonowe oraz odseparowany głośnik średniotonowy FST.

CM6 S2, całkowicie nowy model w serii, wykorzystuje to samo rozwiązanie umieszczonej na szczycie obudowy, odseparowanej podwójnej kopułki wysokotonowej co flagowy CM10 S2. Dodatkowo, projektanci wyposażyli tę konstrukcję w 165-mm przetwornik nisko-średniotonowy, i w rezultacie uzyskano znakomity ogólny efekt brzmieniowy, charakteryzujący się wspaniałym obrazowaniem i przestrzennością odtwarzanego dźwięku.

CM9 S2 i CM8 S2 dopełniają gamę konstrukcji wolnostojących z nowej serii. W obu modelach zastosowano odseparowane podwójne kopułki wysokotonowe, średniotonowe przetworniki FST i po dwa głośniki niskotonowe. W porównaniu z CM9 S2, kolumna CM8 S2 dysponuje węższą, smuklejszą obudową, dzięki czemu łatwiej dopasowuje się do bardzo rozmiarów i konfiguracji pokojów, a jednocześnie gwarantuje zachwycająco klarowne, detaliczne i naturalne brzmienie.

CM5 S2 i CM1 S2 to kolumny podstawkowe, które podobnie jak pozostałe modele serii CM S2 wykorzystują odseparowane podwójne kopułki wysokotonowe, a także inne zaawansowane rozwiązania konstrukcyjne, opracowane z myślą o kompaktowych głośnikach, które niezmiennie zapewniają dużą moc i niezwykłą precyzję.

Odseparowaną podwójną kopułkę wysokotonową można znaleźć także w głośnikach kanału centralnego CM Centre S2 i CM Centre 2 S2. W obudowie CM Centre 2 S2 umieszczono również średniotonowy przetwornik FST oraz parę symetrycznie rozlokowanych głośników niskotonowych, dzięki czemu konstrukcja ta zapewnia kanałowi centralnemu doskonałe brzmienie i sprawia, że nowa seria CM jest idealnym rozwiązaniem zarówno w systemach stereo, jak i w kinie domowym.

Subwoofer ASW10CM S2 wyposażono w 250-mm przetwornik z celulozowo-kewlarową membraną. Głośnik zasilany jest przez niezwykle efektywny, audiofilskiej klasy wzmacniacz o mocy 500 W, pracujący w klasie D. Urządzenie wykorzystuje także zasilacz impulsowy.
Dopełnieniem serii jest nowa podstawka FS-CM S2, cechująca się jeszcze lepszym wykończeniem i doskonalszymi detalami, dzięki czemu nie tylko stanowi niezwykle stabilną podstawę dla CM1 S2, CM5 S2 lub CM6 S2, lecz jest także idealnym wzorniczo uzupełnieniem dla podstawkowych modeli serii.

Wszystkie kolumny głośnikowe nowej serii CM dostępne są w wykończeniach: czarny na wysoki połysk, różany i satynowy biały. Wyjątkiem jest subwoofer ASW10CM S2, który występuje w dwóch wersjach kolorystycznych: czarny na wysoki połysk i satynowy biały. Podstawka FS-CM oferowana jest w wykończeniu czarnym i srebrnym.

Kolumny głośnikowe z nowej serii CM pojawią się w sprzedaży we wrześniu br. Poglądowe ceny detaliczne poszczególnych modeli wynoszą odpowiednio:
CM1 S2 – 1899 zł/sztuka
CM5 S2 – 2699 zł/sztuka
CM6 S2 – 3899 zł/sztuka
CM8 S2 – 3899 zł/sztuka
CM9 S2 – 5499 zł/sztuka
CM10 S2 – 7499 zł/sztuka
CM Centre S2 – 2699 zł/szt.
CM Centre 2 S2 – 3999 zł/szt.
ASW10CM S2 – 5699 zł/szt.
FS-CM – 999 zł/szt.

Dodaj komentarz