Piec węglowy rewelacyjnym rozwiązaniem dla każdego gospodarstwa domowego

brown-coal-283211_1280

W dzisiejszych czasach, kiedy wszystko z dnia na dzień drożeje,  utrzymanie domu stało się bardzo kosztowne. Staramy się oszczędzać dosłownie na wszystkim: energii, wodzie, remontach itd. Największą bolączką jest jednak ogrzewanie domu, które to pochłania znaczną część domowego budżetu. Widząc jak nasze pieniądze „uciekają kominem”, wzbiera w nas złość i bezradność. Cena opału z roku na rok idzie w górę, niestety nasze pensje stoją wciąż w miejscu, a koszty utrzymania domu drożeją. Musimy się zastanowić czy jesteśmy w stanie coś z tym zrobić.

Rozwiązaniem naszych problemów jest unowocześnienie naszej kotłowni centralnego ogrzewania i  założenie kotła węglowego. Dzisiejsze kotłownie muszą być nie tylko ekonomiczne, ale również dbać o ochronę środowiska.

Sprzedawcy oferują różne kotły. Wśród bogatej oferty należy wybierać takie, które będą nam odpowiadać pod względem ceny i bezawaryjności. W ostatnich czasach pojawiły się super nowoczesne piece węglowe wodne i parowe. Można je stosować w budynkach mieszkalnych, pawilonach usługowych , szklarniach itp. Wśród kotłów wodnych i parowych możemy spotkać w sprzedaży kotły: z rusztem stałym, z paleniskiem retortowym a także z rusztem taśmowym. W piecach z rusztem stałym aby uzyskać najwyższą ich sprawność, spaliny przechodzą przez dwa ciągi płomieniówek, dzięki temu oddają zawarte w nich ciepło wodzie. W pozostałych, aby zwiększyć efektywność z pomocą przychodzi wentylator, który doprowadza powietrze do układu dysz w retorcie paleniska. Ważne jest to, aby wykorzystać paliwo do maksimum. Ma tu zastosowanie wentylator pomocniczy, który podaje powietrze wtórne. Wszystko to ma na celu wprowadzić duże oszczędności pod względem zużycia węgla i emisji spalin do minimum.

Dlatego warto postawić na zakup pieca u sprawdzonego sprzedawcy, który nie tylko doradzi dobór mocy kotła węglowego, ale również podpowie jak zmodernizować starą kotłownię.

Dodaj komentarz