O samochodzie, który zboczył z drogi

Serwis samochodowy kojarzy nam się wyłącznie z naprawianiem samochodów? Nic bardziej mylnego! Dla wielu zapalonych kierowców jest to miejsce opoka, w którym mogą odpocząć od przytłaczających obowiązków i oddać się… pasji. Tak, bo przede wszystkim o pasję tutaj chodzi. O pasję, którą się żyje.

Samochód, który zboczył z drogi…

Czasami trudno nam uwierzyć w to, że w ciągu dnia można znaleźć czas na przyjemności. Sami skazujemy się na wieczne zabieganie i zmęczenie, które skutkuje pogarszającym się samopoczuciem, a nawet chorobą. To zaskakujące, że wystarczy epizod taki jak kłopot z samochodem, aby móc odnaleźć swoją drogę… Samochody, które zbaczają z drogi, to ci kierowcy, którzy wciąż narzekają na korki i niekończące się obowiązki. Zatracili w sobie coś niebywale istotnego; coś, co odgrywa w życiu niemal największą rolę: wiarę w siebie. I hobby. I marzenia… Panie i panowie – powtarzacie innym, że praca to nie wszystko, a sami wpadacie w tę pułapkę. Zajrzyjcie do warsztatu samochodowego, aby naprawić samochód i…

…i mechanik, który sprowadził go na dobrą drogę

…i dać się wciągnąć w niezwykłą opowieść o pasji i pracy. O pracy i pasji. O tym, że jedno z drugim może, a nawet powinno, mieć wiele wspólnego – wystarczy tylko odpowiednio rozłożyć proporcje i znaleźć w sobie chęć do… ŻYCIA! Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, co tak naprawdę robią mechanicy samochodowi? Wymieniają zepsute części na nowe? Wciąż mają brudne, pokaleczone ręce i ostatkami sił ścierają pot z czoła? Może część z nich rzeczywiście tak robi, ale zależy to przede wszystkim od podejścia. Nie tylko kierowcy rajdowi mogą wręcz krzyczeć z radości, że mają pasję nieporównywalną z niczym innym. Prawdziwy mechanik to taki, który żyje swoją pracą, któremu przynosi ona – oprócz korzyści – szczęście i spełnienie. A przy okazji taki, który sprowadzi kierowcę na dobrą drogę i poza tym, że naprawi mu samochód, przekona go, że czasami warto się zatrzymać. Chociażby w serwisie samochodowym.

Jeśli szukacie miejsca, które przynosi szczęście, zajrzyjcie na impwar.pl i… ekscytujcie się życiem.

Dodaj komentarz