Nokia 130 – tani telefon komórkowy z odtwarzaczem muzyki i wideo

Nokia 130_111 sierpnia, 2014, Warszawa — Microsoft Devices przedstawia najnowszy telefon komórkowy Nokia 130 w wersji single i dual SIM. Jest to prosty i niezawodny model, który ma m.in. wbudowany odtwarzacz muzyki i wideo, radio FM czy też latarkę. Nokia 130, z 1,8- calowym, kolorowym ekranem, charakteryzuje się również długim czasem pracy baterii: do 36 dni na single SIM i 26 dni w wersji dual SIM.

Nokia 130 jest idealną propozycją dla osób, które pierwszy raz kupują telefon komórkowy oraz dla tych, którzy poszukują dodatkowego urządzenia obok posiadanego już smartfona. Doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie ograniczone są możliwości ładowania baterii, jak rejsy czy też wędrówki po górach.

Jako jeden z najbardziej atrakcyjnych cenowo telefonów wyposażonych w funkcję odtwarzania wideo Nokia 130 umożliwia wstęp do świata mobilnych technologii kolejnej grupie osób. Z wbudowanym odtwarzaczem wideo, który umożliwia do 16 godzin odtwarzania filmów zapisanych na karcie microSD, odtwarzaczem MP3 i radiem FM Nokia 130 zapewnia mnóstwo rozrywki. Wsparcie rozszerzalnej pamięci przez microSD do 32 GB oraz gniazdo USB sprawiają, że ​​dostęp do treści cyfrowych jest prosty i nie wymaga połączenia z Internetem.

„Miliardy ludzi mają dopiero przed sobą doświadczenia z urządzeniami mobilnymi, a równocześnie w tym samym czasie wyraźnie dostrzegamy rosnące zapotrzebowanie na sprawdzone, trwałe tzw. „drugie telefony” zarówno na rynkach dojrzałych, jak i tych rozwijających się” – powiedziała Jo Harlow, Wiceprezes Microsoft do spraw telefonów komórkowych.

Ceny oraz dostępność
Przewidywana cena netto modelu Nokia 130 oraz Nokia 130 Dual SIM to 99 PLN i wejdzie do sprzedaży we wrześniu 2014 r.

Parametry techniczne:

Nokia 130

System operacyjny
Series 30+

Wyświetlacz
1.8” QQVGA

Bateria
Do 36 dni na (Single SIM), 26 dni (Dual SIM), 13 godzin rozmów 2G, 46 odtwarzania muzyki, 16 godzin odtwarzania wideo. Moc baterii: 1020mAh

Łączność
USB 2.0, 3.5 mm AV Connector, microSD, Bluetooth 3.0 z SLAM

Pamięć
Obsługa kart 32 GB micro SD

O Microsoft
Microsoft (Nasdaq „MSFT”) powstał w 1975 roku w USA. Firma jest liderem branży nowych technologii – dostawcą oprogramowania, usług i urządzeń dla konsumentów oraz klientów instytucjonalnych i komercyjnych, które pomagają w pełni realizować ich potencjał.

Dodaj komentarz