Niezbędnik w sypialni – wygodna poduszka

Poduszka i kołdra to dwa podstawowe elementy w każdej sypialni, które odpowiadają za nasz komfort w czasie snu i jakość wypoczynku. Jednak wybór idealnej poduszki – która będzie dla nas komfortowa – jest trudniejszy niż nam się wydaje. Na rynku dostępnych jest wiele modeli różnego typu poduszek, a od tego, jaki wybierzemy zależy wygoda naszego snu. W tym artykule przeczytasz o tym, jak dobrać model poduszki do pozycji w jakiej śpimy.

Model poduszki a pozycja snu

Od tego jaki model poduszki powinniśmy wybrać zależy pozycja w jakiej wypoczywamy. Dla osób, które śpią na boku, odpowiednia będzie ergonomiczna poduszka z nowoczesnym piankowym wypełnieniem i antyalergicznymi włóknami. Dopasowuje się ona kształtu i ułożenia głowy oraz do karku. Dzięki temu, nie będziemy cierpieć na sztywność szyi po przebudzeniu lub ból ramion. Tego typu poduszka doskonale wpasowuje się w pozycję naszego snu na boku. Jeśli natomiast wolimy wypoczywać na wznak, postawmy na kwadratową lub prostokątną poduszkę z grubszym wnętrzem, by nasza głowa była lekko uniesiona na jej powierzchni a ramiona ułożone na materacu. Postarajmy się zawsze wybierać poduszki tak, by kładąc się na nich, ramiona znajdowały na się materacu. Wtedy zyskamy pewność, że pozycja naszego snu jest zdrowa dla kręgosłupa i mięśni.

Rodzaje wypełnienia poduszek

Kolejna kwestia, na którą warto zwrócić uwagę, to wypełnienie poduszek do spania. Powinno być wykonane z naturalnych materiałów takich jak, np. puch, pierze lub kokos. Nowoczesne syntetyczne wkłady w poduszkach, takie jak lateks lub pianka termoelastyczne to również dobry wybór. Jeśli jednak zwracamy uwagę na to, by poduszkę można było łatwo utrzymać w czystość i wyprać w pralce, o wiele lepiej zdecydować się na te z syntetycznym wkładem. Dzięki temu nasza poduszka zawsze będzie świeża i czysta. Ostatnimi czasy na popularności zyskuje poduszka pikowana, która jest rekomendowana osobom śpiącym na wznak, z uwagi na większą grubość i lepszą stabilizację głowy. Wszystkie rodzaje poduszek do spania znajdziesz w tym sklepie online: https://expertsnu.pl/.