Beton na budowę domu

Zamówienie odpowiedniej klasy betonu na budowę domu to nie lada wyzwanie. Jeśli nie mamy żadnego doświadczenia, łatwo wybrać nieodpowiedni rodzaj betonu i tym samym, skomplikować wznoszenie fundamentów i opóźnić postęp prac budowlanych. Dlatego z tego artykułu dowiesz się, jak dopasować klasę tego materiału w zależności od jego zastosowania.

Klasa betonu – co to takiego?

Klasa betonu ma za zadanie określić, do jakiej inwestycji możemy go wykorzystać. Lekka nada się, np. jako baza pod wylewkę posadzki. Z kolei ciężka będzie idealna do fundamentów, zalania instalacji, szamba lub konstrukcji mostów. Dlaczego? Klasa betonu określa gęstość i wytrzymałość na ciężar. Jednak mimo tego, nie zawsze kierować się tylko klasą. Warto też dobrać rodzaj betonu do czynników zewnętrznych, na jakie będzie on narażony. Przykładowo, beton na taras lub podjazd, powinien być bardziej gęsty, ponieważ będzie narażony na mróz, gorące temperatury czy uszkodzenia mechaniczne. Z kolei beton pod posadzkę do domu, może być w klasie lekkiej, ponieważ tam zagrożenie uszkodzenia jest minimalne. 

Gdzie kupić beton na budowę?

Najlepiej zamówić go z renomowanej betoniarni. Wtedy będziemy mieli pewność, że beton został wyprodukowany z niezbędnych składników bez żadnych domieszek, które mogą psuć jego jakość. Jeśli o dodatkach mowa, nie zapominajmy, że chemiczne i mineralne substancje dodawanego do tego materiału, nie prowadzą do pogorszenia jakości. Mają za zadanie przystosować beton pod inwestycję. Wzmacniają, zagęszczają i uodporniają wylewkę. Firma beton Wieluń to rekomendowany producent betonu towarowego na budowę i nie tylko. Beton zamówisz na tej stronie: http://wlodar.com.pl/.

Zastosowanie betonu z betoniarni

Kupując beton z betoniarni – w zależności od klasy, w jakiej go wybierzemy – możemy zastosować go na różnych etapach budowy domu, remontu lub wznoszenia konstrukcji. Nieodzowny przy tworzeniu fundamentów lub wylewania podłoża na zewnątrz budynku. Może być idealnym zamiennikiem kostki brukowej lub płyt chodnikowych. Obecnie często też wykorzystuje się go we wnętrzach – blaty, lampy, czy podłogi betonowe są na czasie i pozwalają wprowadzić do mieszkania industrialny klimat.