Kochasz bieganie? Pamiętaj, aby nie robić tego bez dobrych butów

new-balance-574-salmon-toes-custom-01Zwiększa się świadomość Polaków co do znaczenia aktywności fizycznej. Dzisiaj mało kto pozwala już sobie na to, aby w ogóle się nie ruszać. Rodzajem sportu, który każdego dnia zyskuje kolejnych fanów, jest bieganie. To nie tylko sposób na zdrowie i zgrabną sylwetkę, ale także dobre samopoczucie. Trzeba jednak pamiętać, że tylko dobre buty do biegania sprawią, że sport ten stanie się dla nas przyjemnością i nie odbije się negatywnie na kondycji naszych stawów i kręgosłupa.

Kilka słów wstępu

Dobre buty do biegania są wygodne i ładne, ale jednocześnie zapewniają porządną amortyzację. Dzięki temu ten rodzaj aktywności fizycznej nie odbija się negatywnie na stawach oraz kręgosłupie. Bieganie w źle dobranych butach skutkuje bólami w zasadzie całego ciała – a wtedy trudno mówić o jakichkolwiek korzyściach.

Dlaczego warto biegać?

Bieganie jest sportem, który korzystnie wpływa na całe nasze ciało. Przede wszystkim skutecznie poprawia kondycję – regularnie biegające osoby nie dostają zadyszki, kiedy przyjdzie im dogonić autobus lub wejść po schodach na trzecie piętro. To bez wątpienia duży plus. Biegając, poprawiamy także wydolność naszego serca oraz pojemność płuc. Oddychamy głębiej, a serce skuteczniej pompuje krew do komórek ciała. W efekcie każdy rejon naszego organizmu jest skutecznie dotleniony, a lepiej dotlenione ciało to z kolei większa zdolność koncentracji i sprawniejsza pamięć. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze wyrzut serotoniny, czyli hormonu szczęścia. Biegacze czują się szczęśliwsi, a świat jawi im się jako piękniejszy. Trudno o lepsze korzyści.

W jakich butach biegać?

Dobrą propozycją są buty New Balance 574, które oferuje sklep z obuwiem sportowym i akcesoriami e-Sporting.pl. Cechą charakterystyczną tego obuwia jest przede wszystkim rewelacyjna wręcz amortyzacja. Dzięki temu stawy i kręgosłup mają zapewnioną skuteczną ochronę przed wstrząsami. Zmniejsza to ryzyko kontuzji, a także likwiduje bóle, które mogą się pojawić po długotrwałym biegu. New Balance 574 cechują się też świetną stabilizacją stopy, która pozostaje na swoim miejscu nawet w czasie intensywnego biegu – nie przesuwa się i nie przemieszcza. W efekcie poprawie ulega komfort biegania, a ryzyko urazu jest jeszcze mniejsze. Są to jedne z lepszych butów dostępnych na rynku, zwłaszcza jeśli pod uwagę weźmiemy nie tylko komfort biegacza, ale również jego bezpieczeństwo.

Buty wykonane są z materiału, który umożliwia skórze oddychanie. Dzięki temu pozostaje ona sucha nawet wtedy, kiedy bieg trwa naprawdę długo. Brak potu na skórze to z kolei brak otarć i pęcherzy – niewielkich urazów powierzchniowych skóry, które mogą jednak skutecznie na kilka dni wykluczyć z treningu.

Świetny design

Buty New Balance 574 to nie tylko komfort, wygoda i bezpieczeństwo, to także – a dla wielu osób przede wszystkim – świetny design. Buty zachwycają szeroką gamą kolorystyczną, która sprawia, że każdy miłośnik biegania znajdzie model idealnie dostosowany do własnego gustu. Do tego dochodzi naprawdę ładny kształt buta, który spodoba się nawet najbardziej wybrednym użytkownikom.

Bieganie jest świetną formą ruchu, która pozwala w przyjemny sposób zadbać o zdrowie i kondycję. Nie wymaga żadnego drogiego sprzętu, ale niezbędne są odpowiednie buty, które zapewnią wygodę, komfort i przede wszystkim bezpieczeństwo. Dzięki nim bieganie ma szansę stać się jeszcze większą przyjemnością, z której nie będzie chciało się rezygnować nawet wtedy, kiedy na dworze będzie prawdziwa plucha.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem e-Sporting.pl: http://e-sporting.pl.

Dodaj komentarz