Acer zwiększa swoje zaangażowanie w dziedzinie edukacji

Acer_Aspire_Switch12WARSZAWA, POLSKA (29 stycznia 2015) – Acer jest wiodącym dostawcą produktów IT dla rynku edukacyjnego i wspiera zmiany we współczesnym sposobie uczenia się i nauczania. Acer wierzy, że najcenniejszym aspektem komputerów jest możliwość szerzenia wiedzy za ich pomocą. Dzięki bogatej ofercie produktów, Acer odpowiada na rosnące potrzeby wszystkich poziomów edukacyjnych, od przedszkola i szkoły podstawowej po uniwersytety i kształcenie dorosłych. W 2015 r. Acer kontynuuje swoje zaangażowanie w sektorze edukacyjnym, rozszerzając współpracę z dystrybutorami.

Acer posiada w Europie szeroką sieć dystrybutorów. Acer Education Partners to wyspecjalizowani dystrybutorzy, którzy zajmują się zaspokajaniem potrzeb rynku edukacyjnego. Szkoły i uniwersytety mogą otrzymać w pełni zintegrowane rozwiązania IT dopasowane do ich środowiska i potrzeb technologicznych. Jakob Jersild Olsen, wiceprezes działu Acer Commercial Channel Division na Europę dodaje: “Sektor edukacyjny pozostaje dla firmy Acer najważniejszym rynkiem poziomym. Wraz z naszymi partnerami staramy się poprawić wydajność nauczania za pomocą zintegrowanych rozwiązań technologicznych. Jesteśmy w 100% zaangażowani w nasz model kanału bezpośredniego i kontynuujemy rozwój i inwestycje w programy skierowane do dystrybutorów dla branży edukacyjnej”.

W 2014 r. Acer odniósł sukces wprowadzając program Acer Education Solution Centre w 15 krajach Europy. Jest to jedyny w swoim rodzaju program, który pomaga głównym partnerom firmy Acer dystrybuującym urządzenia dla branży edukacyjnej. Obejmuje szeroki wachlarz korzyści, takich jak wsparcie projektu pilotażowego, program demonstracyjny, motywacja sprzedaży, utrwalenie marketingu, wsparcie przetargów. Co więcej, Acer polega na wiedzy partnerów i często organizuje spotkania konsultacyjne, aby uzyskać opinie partnerów o nowych produktach Acer i trendach w branży.

“Nasi partnerzy doceniają nowy program Acer Education Solution Centre, a na rynku nie ma drugiej takiej inicjatywy. Obserwujemy znaczący pozytywny wpływ na naszą działalność opartą na współpracy z partnerami, którą nawiązaliśmy w ostatnich latach. W 2015 r. planujemy rozszerzenie naszej sieci o nowych partnerów” – mówi Jakob Jersild Olsen, wiceprezes działu Acer Commercial Channel Division na Europę.

W 2014 r. Acer wraz z partnerami uruchomił różne projekty pilotażowe w kilku krajach, w tym w Holandii, Afryce Południowej, Nigerii i Niemczech, dostarczając szkołom rozwiązania IT obejmujące sprzęt firmy Acer. Wśród tych projektów znajduje się Future Classroom Lab otwarte w listopadzie
2014 r. w biurze Ricoh w Hannoverze, w Niemczech. To indywidualnie opracowane rozwiązanie dla cyfrowych lekcji polega na połączeniu najnowocześniejszego sprzętu, takiego jak okulary interaktywne, białe tablice, projektory, notebooki i tablety z odpowiednim oprogramowaniem, takim jak Acer Classroom Manager. W 2015 r. planowane jest jeszcze więcej projektów, w tym pilotaż organizowany we współpracy z Google i European Schoolnet, mający na celu zbadanie wpływu używania Chromebooków i Google Apps w edukacji w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

Dodaj komentarz