Alsen prezentuje Essential G500S. Notebooka firmy Lenovo

1Do dobrze znanej sieci sklepów Alsen trafił właśnie bardzo ciekawy laptop, który stworzony przez firma Lenovo. Model Essential G500S cechuje system Windows 8 oraz dysk twardy o pojemności 1 TB.

Idealny dla domu
Lenovo Essential G500S to komputer posiadający ekran o przekątnej 15.6” pracujący w rozdzielczości 1366 x 768 pikseli. W połączeniu z wydajnymi podzespołami, przyjaznym systemem, niską ceną oraz pojemnym dyskiem jest to notebook, który idealnie sprawdzi się do codziennego użytku w domu.
1 TB to wartość, która z pewnością pomieści bardzo dużą liczbę filmów, gier, rodzinnych zdjęć oraz plików muzycznych.

A w środku…
Warto zaznaczyć, że wnętrze komputera przenośnego Lenovo należy do ciekawszych, bowiem sercem notebooka, który Alsen wprowadził do sprzedaży jest procesor Intel Celeron Dual Core o częstotliwości taktowania 1.9 GHz wspierany przez 4 GB pamięci operacyjnej RAM. Za komunikację modelu Essential G500S z Internetem odpowiada karta sieciowa Ethernet LAN 10/100/1000, a jeśli chcemy łączyć się z siecią bezprzewodowo mamy do dyspozycji kartę pracującą dwupasmowo w technologii 802.11 b/g/n.
Ponadto Lenovo wyposażył swój produkt w port HDMI, VGA, 2x USB 3.0 oraz 1x USB 2.0. Znajdziemy tutaj kamerkę internetową, oraz czytnik kart pamięci. Akumulator o pojemności 2800 mAh sprawi, że będziemy mogli użytkować notebooka około 2 – 3 godzin bez potrzeby ładowania.

Windows 8 – nie przez wszystkich doceniony
Na pokładzie tego modelu znalazł się fabrycznie zainstalowany system Windows 8, który jak się okazuje nie został przez wszystkich przyjęty tak jak Microsoft sobie to wymarzył. Bardzo duża grupa osób wolała zostać przy Windows 7. Jednak nowe okienka to po prostu platforma nie doceniona, która potrzebuje trochę czasu aby ją pokochać. Z pewnością idealnie komponuje się ona z oferowanym modelem Lenovo tworząc idealną propozycję dla każdego mniej lub bardziej wymagającego użytkownika.

Dostępność i cena
Lenovo Essential G500S jest już dostępny w sieci sklepów Alsen oraz w sklepie internetowym w cenie 1549 zł.

Dodaj komentarz