Nowe hobby – nauka języka angielskiego

Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0Pin on Pinterest1Share on LinkedIn0Share on Reddit0Share on StumbleUpon0Share on Tumblr0

Nie wiesz czy warto uczyć się języków obcych? Czy język angielski jest bardzo potrzebny w pracy? Przeczytaj nasz artykuł.

Język angielski jest w dzisiejszych czasach najbardziej popularnym językiem na świecie. Dzięki niemu możemy komunikować się  z wieloma osobami z różnych kontynentów. Pomagają nam w tym media społecznościowe oraz wszelkie formy kontaktu przez internet. Umiejętność posługiwania się angielskim przydaje się na zagranicznych wyjazdach w prozaicznych sytuacjach, np. rezerwacja hotelu, zamówienie potrawy w restauracji, czy kupno pamiątek na lokalnym bazarku. Posługiwanie się angielskim to podstawowa umiejętność i wymóg współczesnego życia. Dlatego też dzieci już w przedszkolach poznają podstawowe słowa w tym języku. Angielski towarzyszy im przez cały okres kształcenia, aż po studia, gdzie prowadzone są zajęcia w języku Brytyjczyków.

Jeżeli nie uczyliśmy się tego języka w szkole, to nic straconego. Na rynku księgarskim jest bardzo wiele pozycji do samodzielnej nauki angielskiego. Możemy codziennie powtarzać nowe słówka na przerwie w pracy lub wykorzystać czas podróży w autobusie. Warto jednak zastanowić się nad kursem w profesjonalnej szkole językowej, np. szkoła angielskiego Częstochowa – http://tarkowski.edu.pl/. Uczęszczając na takie zajęcia mamy kontakt  nauczycielem, który skoryguje nasze błędy wymowy. Dodatkowo będzie ktoś czuwał nad naszymi postępami w nauce. Gdy próbujemy uczyć się w domu może nam zabraknąć motywacji i w pewnym momencie zaniechamy ćwiczeń językowych. Natomiast na kursie będziemy zobligowani do odrabiania prac domowych oraz zaliczania testów. Nie można zapomnieć, że nauka języka obcego ma być przede wszystkim przyjemnością i zabawą, ponieważ wtedy łatwiej przyswajamy wiedzę. Na zajęciach panuje zazwyczaj przyjazna atmosfera i lektorzy stosują nowoczesne techniki nauczania.

Dodatkową zaletą uczęszczania na takie zajęcia jest możliwość poznania nowych interesujących ludzi i nawiązania przyjaźni na lata. Oprócz tego podnosimy nasze kwalifikacje zawodowe, co może w przyszłości zaprocentować podwyżką, albo zmianą pracy na lepszą. Jeżeli ktoś waha się, czy warto poświęcić czas na naukę angielskiego, to powinien się z pewnością zdecydować, chociaż na poznanie podstaw tego języka.