Wybielanie zębów – w domu czy u stomatologa?

Niewielu ludzi może się pochwalić naturalnym, idealnie białym uśmiechem. Na kolor zębów przede wszystkim duży wpływ mają geny, a następnie nasza dieta oraz wszelkiego rodzaju używki- kawa, papierosy czy alkohol. Powodują one różnego rodzaju przebarwienia, ale współczesna stomatologia ma na to sposób, a jest nim wybielanie zębów.

Jeśli nasze zęby znacznie przyszarzały czy pojawiły się na nich przebarwienia, warto zdecydować się na zabieg wybielania zębów. Sposobów na wybielanie zębów Radom jest wiele, możemy przeprowadzić je sami lub w gabinecie stomatologicznym. Warto pamiętać, że niezależnie od tego, na którą z metod się zdecydujemy, przed zabiegiem zęby muszą być wyczyszczone z kamienia oraz wypiaskowane.

Wybielanie metodą nakładkową 

Wybielanie tą metodą możemy przeprowadzić sami, wybierając któryś z dostępnych na rynku preparatów. Plastyczne nakładki należy umieścić w gorącej wodzie, a następnie przygryźć, co spowoduje, że dostosują się do zębów. Następnie dwa razy dziennie wypełnia się je specjalnym żelem i nosi przez ok. pół godziny. Niestety, w tym przypadku ciężko idealnie dopasować nakładki, przez co kolor może być nierównomierny. Dlatego decydując się na metodę nakładkową, lepiej skorzystać z usług profesjonalisty. Dobry stomatolog Radom https://koronadent.pl na pierwszej wizycie przeprowadzi dokładny wywiad, następnie pobierze wyciski, na podstawie których zostaną zrobione nakładki. Przez co będą idealnie dopasowane do zębów i uniknie się ryzyka nierównego koloru. Lekarz dobierze również żel o odpowiednim stężeniu – im wyższe stężenie, tym krótszy proces wybielania. Nakładki wypełnione żelem należy nosić przez kilka godzin dziennie lub na noc, cały proces wybielania trwa ok. dwóch tygodni i najlepiej w tym czasie odwiedzać lekarza, który oceni efekty. Po takim wybielaniu rezultat pozostaje widoczny od dwóch do kilku lat.

Wybielanie metodą gabinetową

Jak nazwa wskazuje, zabieg ten można przeprowadzić tylko w gabinecie stomatologicznym. Odbywa się w ciągu jednej wizyty, bez konieczności noszenia nakładek z żelem. Jest więc to metoda znacznie szybsza od tej nakładkowej, cały zabieg trwa ok. godziny, stomatolog w tym czasie kilka razy zaaplikuje na nasze zęby specjalny żel. Po tej metodzie wybielania kolor zębów będzie się utrzymywał przez ok trzy lata, po tym czasie zabieg należy powtórzyć.

Dodaj komentarz