Wrocławska konferencja IT w Służbie Zdrowia

doctor20 marca 2014r. we Wrocławiu odbędzie się XIII edycja konferencji „IT w Służbie Zdrowia GigaCon”.
Konferencja skierowana jest do menedżerów reprezentujących placówki służby zdrowia, zarówno publiczne jak i niepubliczne, a także do osób odpowiedzialnych za dobór nowych technologii, projektowanie, budowanie i rozwój systemów informatycznych w tych placówkach.
Prelegenci poruszą między innymi tematy obiegu dokumentacji medycznej i dostępu do niej, ochrony informacji medycznych i danych osobowych, przetwarzania danych w związku ze świadczeniem usług, prawnych aspektów gromadzenia i archiwizacji danych medycznych, aplikacji wspomagających zarządzanie placówkami opieki zdrowotnej.
Jednym z najważniejszych zagadnień konferencji będzie szeroko pojęte bezpieczeństwo informacji medycznych i osobowych. Ochrona danych pacjentów w jednostkach służby zdrowia jest niesamowicie ważna, dlatego należy dołożyć wszelkich starań, by tak newralgiczne dane nie wyciekały. Zważywszy na specyfikę pracy placówek opieki zdrowotnej warto pomyśleć również o rozwiązaniach, które mogą w znaczny sposób poprawić efektywność zarządzania strukturą IT, a co za tym idzie nie tylko zwiększyć poziom bezpieczeństwa, ale też przynieść dodatkowe oszczędności – mówi Maciej Kubat z firmy Axence, jeden z prelegentów.
Po dokonaniu wcześniejszej rejestracji udział w konferencji jest bezpłatny. Organizatorem wydarzenia jest SW Konferencje Sp. z o.o. S.K.

Dodaj komentarz