PlexTurbo w Plextor M6 Pro – więcej niż standard w SSD

Plextor_M6_ProPonadstandardowa wydajność, dłuższa żywotność i bezpieczeństwo danych. Innowacyjne oprogramowanie PlexTurbo to dodatkowy atut, dla którego warto zwrócić uwagę na nowe dyski SSD Plextor M6 Pro.

Większość użytkowników nie zdaje sobie sprawy z tego, iż w dyskach SSD istotne są nie tylko specyfikacja i parametry sprzętowe samego nośnika. Niezwykle ważną rolę odgrywa również dedykowane oprogramowanie, dostarczone przez producenta. Potrafi ono nierzadko znacznie zwiększyć funkcjonalność dysku SSD.

W przypadku najnowszych napędów SSD Plextor M6 Pro, użytkownicy razem z dyskiem otrzymują oprogramowanie PlexTurbo. Wyróżnia ono produkty marki Plextor na tle większości konkurencyjnych dysków SSD. Inteligentne algorytmy nie tylko optymalizują pracę SSD, ale również zwiększają żywotność napędu i chronią użytkownika przed utratą danych. Dotyczy to zarówno niespodziewanej awarii zasilania, jak i wyczerpania baterii w laptopie.

PlexTurbo – trzy filary perfekcji

Technologia PlexTurbo odróżnia „gorące”, często wykorzystywane dane, od „zimnych”, wykorzystywanych zdecydowanie rzadziej. W pamięci systemowej trzymane są tylko te najważniejsze, dzięki czemu dostęp do nich jest dużo szybszy. Optymalizacja wykorzystania pamięci RAM korzystnie wpływa na wydajność całego komputera. Dzięki temu rozwiązaniu, Plextor M6 Pro przełamuje ograniczenia interfejsu SATA 3.0.

Kolejny interesujący mechanizm, związany z oprogramowaniem PlexTurbo, to ochrona danych metodą write-through cache. Pliki, nad którymi użytkownik aktualnie pracuje, przechowywane są w pamięci RAM i dodatkowo na nośniku SSD. W razie utraty zasilania, można odzyskać efekty pracy, które w innym przypadku mogłyby bezpowrotnie przepaść.

Ponadto, wykorzystanie PlexTurbo przedłuża żywotność samych dysków Plextor M6 Pro, ograniczając do minimum zbędne cykle zapisu danych. Nie ma mowy o bezproduktywnym duplikowaniu plików na dysku. Dowodem na niezawodność dysków Plextor z rodziny M6 Pro jest 5-letnia gwarancja. Warto podkreślić, iż gwarancja na M6 Pro nie jest ograniczana limitami zapisu danych.

Plextor M6 Pro już dostępne w Polsce!

Dyski SSD Plextor M6 Pro są już dostępne w Polsce w dwóch wariantach o pojemności 128 i 256 GB, w sugerowanych cenach detalicznych, odpowiednio 349 i 599 PLN brutto. Niebawem na polskim rynku zadebiutują dodatkowo dwa kolejne nośniki o pojemności 512 GB i 1 TB.

Plextor M6 Pro bazuje na kościach pamięci Toshiba Toggle NAND 19 nm oraz kontrolerze Marvell 88SS9183. Szybkość sekwencyjnego odczytu/zapisu danych wynosi 545/490 MB/s. Szybkość odczytu/zapisu losowego to odpowiednio 100 000 i 88 000 IOPS.

Napędy Plextor M6 Pro nabyć można w najlepszych, polskich sklepach komputerowych.

Dodaj komentarz