Roadshow Axence zakończony!

Axence_02Setki osób poznało zasady bezpieczeństwa sieci firmowych
11 miast, 72 godziny wykładów, blisko 1000 uczestników, 2800 rozdanych licencji i niezliczona ilość przekazanej wiedzy. To najkrótsze podsumowanie bezpłatnych szkoleń poświęconych bezpieczeństwu infrastruktury IT, zorganizowanych przez firmę Axence.
Szkolenia, zorganizowane w 11 największych miastach Polski, skierowane były do osób zainteresowanych podnoszeniem poziomu bezpieczeństwa sieci teleinformatycznych. Specjaliści i praktycy, na co dzień zajmujący się tą problematyką, poruszali tematy związane m.in. ze współczesnymi trendami i najczęstszymi zagrożeniami dla bezpieczeństwa infrastruktury IT w organizacji, metodami prewencji i skutecznymi sposobami walki z atakami sieciowymi czy zintegrowanym zarządzaniem zasobami informatycznymi w organizacji.
Udział w warsztatach wzięło 970 uczestników, wśród których znaleźli się zarówno administratorzy sieci, informatycy, szefowie działów IT, jak również integratorzy systemów informatycznych czy właściciele firm – mówi Grzegorz Oleksy, dyrektor firmy Axence i jeden z prelegentów. – Tempo, w jakim pojawiają się nowe zagrożenia dla sieci firmowych, obliguje specjalistów do ciągłego poszerzania wiedzy na ich temat. W tegorocznej edycji naszych szkoleń, szczególny nacisk położyliśmy na coraz szersze spektrum ryzyka i motywacje ataków oraz skuteczne metody ochrony przed nimi. Podobnie, jak w poprzednich edycjach, ogromnym zainteresowaniem cieszyły się również prelekcje poświęcone prawnym i organizacyjnym aspektom monitorowania pracowników. Temat ten od lat niezmiennie budzi nie tylko wiele wątpliwości, ale również emocji – zarówno wśród osób monitorowanych, jak i tych odpowiedzialnych za wdrożenie i administrowanie rozwiązaniami do monitoringu – dodaje.
Każdy z uczestników otrzymał za darmo komercyjne licencje na oprogramowanie zapewniające ochronę komputera oraz imienny certyfikat uczestnictwa w szkoleniu.
Organizatorem szkoleń była firma Axence, oferująca oprogramowanie do kompleksowego zarządzania infrastrukturą informatyczną, przy współpracy z Bakotech, SpamTitan i Webroot.
—–

Dodaj komentarz