Przystępny cenowo smartfon Nokia Lumia 530 zaprezentowany!

Lumia 530 _323 lipca 2014r., Warszawa: Do rodziny Nokia Lumia dołączył nowy smartfon – Nokia Lumia 530. Niedrogi model działający na systemie Windows Phone 8.1 dostępny w wersji single SIM 3G i dual SIM 3G trafi do sprzedaży w Polsce na przełomie sierpnia i września.

Innowacje Windows Phone 8.1
Lumia 530 to kolejny model z rodziny Lumia, który pozwala na jeszcze większą personalizację urządzenia. System operacyjny Windows Phone 8.1 to możliwość przypięcia do ekranu głównego ulubionych aplikacji i funkcji oraz ustawienia wybranego zdjęcia w tle.
Korzystanie z urządzenia ułatwia Centrum Powiadomień, gdzie można szybko zobaczyć ostatnie aktywności takie, jak: wiadomości, połączenia czy też powiadomienia z innych zainstalowanych aplikacji.
Dzięki klawiaturze WordFlow każdą wiadomość można napisać niemal bez odrywania palca od wyświetlacza. WordFlow „uczy” się najczęstszych sformułowań i szybko podpowiada wyrazy i poprawia ewentualne błędy.
Ze smartfonem Lumia 530 użytkownik wyszuka niezwykle szybko i łatwo informacje zarówno w smartfonie, jak i w sieci. Wystarczy wpisać poszukiwaną frazę, a Bing znajdzie ją w pamięci urządzenia, jak i w Internecie.

Wygoda i oszczędność na każdym kroku
Nokia Lumia 530 w wersji dual SIM (dostępny będzie również model single SIM), szczególnie dobrze sprawdzi się w rękach osób, które szukają wygody i chcą korzystać z telefonu np. służbowego i prywatnego na jednym urządzeniu. Rozwiązanie pozwala również na oszczędności – jedna karta może służyć np. do połączeń głosowych, natomiast druga do transferu danych.
Smartfon został wyposażony w funkcję oszczędzania baterii. Wykrywa ona aplikacje, które wykorzystują najwięcej mocy i optymalizuje ich działanie.
Lumia 530 to też preinstalowany komunikator Skype oraz pakiet aplikacji biurowych Microsoft Office.

Duża moc zamknięta w kompaktowym urządzeniu
Najnowszy model w rodzinie Nokia Lumia został wyposażony w slot dla kart microSD (pojemność do 128GB), który umożliwia rozszerzenie 4GB pamięci wewnętrznej. Użytkownik dostaje też dodatkowe bezpłatne 15GB przestrzeni w chmurze OneDrive. Zapisane zdjęcia, klipy wideo oraz dokumenty można otwierać na komputerach, laptopach, czy tabletach w dowolnym miejscu i czasie. Fanów aplikacji, zwłaszcza tak dużych jak gry (np. Asphalt 8), ucieszy możliwość zapisywania ich także na karcie microSD.
Wyrazisty 4-calowy wyświetlacz wykonany w technologii LCD oraz mocny czterordzeniowy procesor sprawiają, że smartfon działa płynnie nawet przy wielu otwartych aplikacjach czy też podczas grania.
Zdjęcia zrobione głównym aparatem o rozdzielczości 5Mpix można edytować za pomocą ulepszonych aplikacji Nokia Kreatywne Studio oraz Nokia Glam Me. Funkcja przewodnika głosowego pomoże zrobić zdjęcia typu selfie nawet wtedy, gdy robimy zdjęcie główną kamerą i nie widzimy siebie.

Dodatkowe zalety:
Bezpłatne aplikacje HERE Maps oraz MixRadio
Udoskonalone funkcje aparatu
Podpowiadanie aplikacji w sklepie Windows Phone
Dodatkowe funkcje kalendarza

Smartfon dostępny będzie początkowo w pomarańczowej, zielonej, szarej oraz białej, a później również żółtej i niebieskiej wersji kolorystycznej z wymiennymi obudowami.

Sugerowana cena detaliczna: 429 PLN.

Specyfikacja techniczna modelu Lumia 530

Lumia 530
System operacyjny
Windows Phone 8.1 (Lumia Cyan)
Ekran
4.0” FWVGA LCD
Pojemność baterii
1430mAh
Czas pracy
22 doby w trybie czuwania
13 godzin rozmów w sieci 2G
Łączność
HSPA+ 21Mbps/5.76Mbps
Wi-Fi (b/g/n)
Bluetooth 4.0
micro-USB
Procesor
1.2GHz quad-core Qualcomm Snapdragon 200
Aparat
5MP
Pamięć
512MB RAM
4GB eMMC (128GB micro SD)

Dodaj komentarz