Nowy dekoder satelitarny HD 5500s produkcji Cyfrowego Polsatu

HD 5500sDo oferty Cyfrowego Polsatu trafił nowy dekoder do odbioru satelitarnej telewizji cyfrowej w jakości HD – funkcjonalny model HD 5500s, z nowym, szybszym procesorem, intuicyjnym menu, zaawansowanymi funkcjami zapewniającymi energooszczędność i przyciskami dotykowymi. Nowy model powstał w fabryce Cyfrowego Polsatu, która od momentu powstania wyprodukowała już ponad 6 milionów dekoderów. Jeden z ostatnich modeli – HD 6000 – podczas tegorocznych targów SAT Krak został wyróżniony statuetką SAT Kurier Awards 2014 w kategorii „Najlepszy polski produkt tv-sat”.
Sercem HD 5500s jest nowoczesny procesor oparty na systemie operacyjnym Linux, który wraz z pamięcią RAM 2 Gbit DDR3 decyduje o szybkiej i wydajnej pracy urządzenia oraz lepszej jakości obrazu. Dekoder umożliwia odbiór dźwięku najwyższej jakości w technologii Dolby Digital Plus. Posiada nowy, bardzo przyjazny dla użytkowników interfejs, pozwalający na intuicyjne i płynne sterowanie urządzeniem. Po podłączeniu do Internetu urządzenie zapewnia dostęp do największej telewizji internetowej IPLA oraz serwisu HBO GO.
Projektując HD5500s, postawiono na funkcjonalność, ergonomiczne rozwiązania i nowoczesne wzornictwo:
mechaniczne przyciski zastąpione zostały dotykowymi, które działają już po delikatnym dotknięciu, co znacząco wpływa na polepszenie komfortu codziennego użytkowania dekodera,
na panelu czołowym znajduje się wyświetlacz LED, który pokazuje numer bieżącego kanału, a w trybie „standby” aktualną godzinę,
dekoder wyposażony jest w dwa wejścia USB, z czego jedno umieszczono w panelu przednim, dzięki czemu można prosto i wygodnie podłączyć do niego zewnętrzny dysk twardy bez konieczności wysuwania urządzenia,
mając na uwadze dbałość o ochronę środowiska, dekoder wyposażono także w tzw. tryb Eco – zaawansowane funkcje zapewniające jego energooszczędność. Urządzenie przejdzie automatycznie do trybu „standby”, jeśli przez 3 lub 6 godzin nie zostanie wciśnięty żaden przycisk na pilocie lub panelu przednim,
wraz z HD 5500s klienci otrzymają w zestawie nowy, ulepszony funkcjonalnie pilot.
HD 5500s jest dostępny za 1 zł już od pakietu Familijnego HD z oferty Cyfrowego Polsatu, oferującego 77 różnorodnych kanałów tematycznych dla całej rodziny, w tym 12 HD.
Cyfrowy Polsat jako jedyny operator w Polsce i jeden z niewielu na świecie posiada własną fabrykę dekoderów. W ciągu 7 lat działalności wyprodukowała ona 13 różnych modeli odbiorników w łącznej ilości 6 milionów sztuk. Aktualnie na potrzeby Cyfrowego Polsatu produkuje wyłącznie urządzenia HD, także PVR z twardym dyskiem. Świadczy również usługi na rzecz innych operatorów zainteresowanych nowoczesnymi i funkcjonalnymi urządzeniami w przystępnej cenie.
Podczas tegorocznych targów telewizji cyfrowej SAT Krak 2014 i towarzyszącej im uroczystej gali SAT Kurier Awards 2014 dekoder HD 6000 produkcji Cyfrowego Polsatu otrzymał statuetkę w kategorii „Najlepszy polski produkt tv-sat”. Plebiscyt na najlepsze produkty i usługi na rynku telewizji cyfrowej organizowany jest od kilku lat przez przedstawicieli targów i magazyn SAT Kurier.
Z autorskich dekoderów HD Cyfrowego Polsatu korzysta już 85% abonentów platformy satelitarnej. Łącznie Grupa świadczy 4,3 mln kontraktowych usług płatnej telewizji.

Dodaj komentarz