Używane laptopy do pracy w terenie

22Jest wiele zawodów, w których laptopa używa się głównie w terenie czy podróży. Jeśli macie jednoosobową firmę, a zakup nowego, wydajnego sprzętu Was przerasta, warto rozejrzeć się za laptopami używanymi.

Idealny laptop biznesowy

Fotografowie, DJ-e, architekci, projektanci wnętrz – jest wiele osób, które używają laptopa na spotkaniach z klientami czy zabierają go do pracy w terenie. Ważne więc, żeby sprzęt był przede wszystkim wytrzymały. Tanie czy nawet średniej klasy laptopy w supermarketach mają w większości obudowy z plastiku. Żeby mieć pewność, że nasz sprzęt nie zawiedzie w każdych warunkach, najlepiej zainwestować w wytrzymałą obudowę, np. z aluminium, stopów magnezu czy włókien węglowych. Ważny jest też jej wygląd, bo świadczy on również o naszej firmie i wpływa na jej wizerunek. Co byście np. powiedzieli na szczotkowane aluminium?

Kolejna rzecz to matryca. Jeśli często zdarza nam się pracować na dworze, gdzie oświetlenie jest bardzo jasne, powinniśmy wybrać matową matrycę z powłoką antyrefleksyjną. Wówczas nawet w czasie słonecznych dni będziemy mogli bez przeszkód pracować.

W laptopach biznesowych liczy się też bezpieczeństwo danych, szybkość wznawiania pracy oraz wydajność. Ale jak to wszystko zapewnić, kiedy mamy ograniczone środki na zakup, a nowy i tani sprzęt raczej nie spełnia tych wymogów? Najlepiej kupować laptopy outlet (http://www.servecom.pl/).

Tani laptop biznesowy?

Jeśli macie ograniczone środki finansowe, dobrym rozwiązaniem będzie kupno laptopa poleasingowego. Zwykle taki sprzęt ma nie więcej niż 2 czy 3 lata. Jego wydajność jest naprawdę zadowalająca, a możemy go kupić nawet połowę taniej niż nowy sprzęt. Laptopy poleasingowe używane są w firmach. Zwykle więc mamy do czynienia ze sprzętem biznesowym, który zapewnia nam bezpieczeństwo danych, ma wytrzymałą obudowę i matową matrycę. Co więcej, takie laptopy zwykle są w bardzo dobrym stanie wizualnym i nie noszą zbyt wielu śladów użytkowania.

Używany laptop może być więc świetnym pomysłem na zakup taniego, ale wydajnego sprzętu, który jest w stanie zaspokoić nasze potrzeby.

Dodaj komentarz