Posadzka żywiczna ‒ co powinieneś o niej wiedzieć?

Posadzki żywiczne przez wiele lat kojarzone były jedynie z obiektami przemysłowymi. To w końcu niezwykle trwały i bardzo wygodny w czyszczeniu materiał. Od pewnego czasu stają się jednak coraz bardziej popularne również w naszych domach i mieszkaniach.  Sprawdź, co powinieneś wiedzieć o posadzce żywicznej.

Posadzka żywiczna ‒ co to takiego?

Posadzka żywiczna to bezspoinowy system, który powstaje na bazie kolorowych żywic lub piasków kwarcowych, zamykanych bezbarwną żywicą. Najczęstszym materiałem wykorzystywanym do tworzenia podłóg z tego surowca jest żywica epoksydowa, poliuretanowa, a także metakrylowa.

Jak dobrać odpowiednią posadzkę żywiczną?

Dobór posadzki żywicznej zależy zazwyczaj od potrzeb inwestora. Posadzki żywiczne przeznaczone do obiektów przemysłowych, na przykład przemysłu mechanicznego, spełniają najwyższe normy i standardy jakości. Sytuacja wygląda podobnie w przypadku posadzek żywicznych stosowanych w przemyśle spożywczym. Z kolei w obiektach użyteczności publicznej oraz komercyjnych jak restauracje czy bary świetnie sprawdzą się dekoracyjne posadzki żywiczne.

Zalety posadzek żywicznych           

Mnogość zalet i ich zastosowań sprawia, że posadzki żywiczne sprawdzą się idealnie nie tylko w obiektach przemysłowych oraz użyteczności publicznej, ale także w domach i mieszkaniach. Są niezwykle odporne na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne, dlatego też zdadzą egzamin w garażach lub pomieszczeniach, w których panuje duże natężenie ruchu jak kuchnia czy korytarz. 

Dzięki swojej antypoślizgowości posadzka żywiczna to świetna alternatywa dla śliskich paneli. Zapewnia o wiele większe bezpieczeństwo wszystkich domowników, a w szczególności dzieci. Wysoka jakość i estetyka, z jaką jest wykonana sprawiają, że wiele osób sięgnie po nią z dużą chęcią.

Kolejną istotną zaletą posadzek żywicznych jest fakt, iż spełniają one najwyższe standardy higieny oraz są niezwykle łatwe do utrzymania w czystości.

Więcej informacji na temat posadzek żywicznych oraz pełną ofertę znajdziecie na stronie: https://centrumposadzek.com.pl.