Ponowny debiut pioniera – InFocus i ambitne plany na polskim rynku.

RD20R6Przy pomocy InterAlnet – swojego nowego dystrybutora – Infocus planuje ekspansję projektorów na polskim rynku.

Infocus to pionier w dziedzinie projektorów multimedialnych, cieszący się dużą popularnością na rynkach zachodnich i wschodnich. W Polsce Infocus pozostawał do tej pory z dość niewielkim udziałem w rynku. Wynik ten jest zaskakujący, biorąc pod uwagę szeroką gamę projektorów w ofercie Infocus, która obejmuje niemal wszystkie pozycje – od prostych modeli SVGA, XGA, WXGA ,ultra mobilnych , ST, LED i UST (ultra short throw – do zastosowań edukacyjnych) po specjalistyczne projektory instalacyjne – w technologii zarówno DLP jak i LCD w rozdzielczości 1080p. Są to projektory o bardzo dobrych parametrach cenowych.

– Planujemy szybki wzrost udziału marki Infocus na polskim rynku. W innych krajach Europy udział InFocusa jest prawie trzy razy wyższy niż u nas – komentuje Adam Albiński, właściciel firmy InterAlnet, będącej dystrybutorem projektorów multimedialnych InFocus w Polsce.

Oferta Infocusa jest skierowana do klientów, którzy szukają dobrej jakości obrazu w rozsądnej cenie. W ofercie są modele przeznaczone dla kina domowego Full HD – IN8606HD oraz 2 inne modele Full HD z mocniejsza lampą do zastosowań komercyjnych.
Model IN8606HD prezentuje się wyjątkowo dobrze na tle bezpośredniej konkurencji. Wyróżniają go przede wszystkim: bardzo dobre odzwierciedlenie barw, na czym szczególnie zależy użytkownikom kin domowych oraz fanom gier, niewielkie gabaryty, nowoczesne wzornictwo, doskonałe właściwości techniczne zarezerwowane dotychczas dla drogich sprzętów multimedialnych oraz przystępna cena (cena rynkowa to ok. 3,300 pln brutto).
Modele IN3128 oraz IN3138 nadają się idealnie do zastosowań w pubach , restauracjach czy małych salach konferencyjnych, gdzie istotnym elementem jest wyświetlanie obrazu wysokiej rozdzielczości 1080p (np. mecze piłkarskie).

Wśród projektorów LED w ofercie InFocus na uwagę zasługuje mały IN1142. Ważący zaledwie 800g projektor posiada znaczącą jasność (750ANSI) i panoramiczną rozdzielczość (WXGA) oraz umożliwia podłączenie jako źródła obrazu pamięci USB lub karty SD. Żywotność urządzenia osiąga 30.000 godzin, co przekłada się na ponad 10 lat użytkowania przy założeniu, że pracuje ono ok. 8 godzin dziennie. Biorąc pod uwagę cenę 1700 zł brutto, jest to najtańszy projektor LED z rozdzielczością WXGA o takiej jasności dostępny na rynku.
Ciekawą propozycją jest również model SVGA IN112a ,który dzięki niskiej cenie i wysokim parametrom technicznym w tej klasie projektorów powinien zyskać uznanie klientów. Warto podkreślić, że InFocus oferuje również projektory z dodatkowymi lampami w zestawie, jak w przypadku modeli IN112ac, IN114ac, IN116ac.

Projektory amerykańskiej marki InFocus sprawdzają się także w innych segmentach rynku. Przede wszystkim należy wyróżnić projektory instalacyjne oraz projektory edukacyjne. – InFocus to projektory naprawdę dobrej jakości. Testowaliśmy wszystkie modele i jesteśmy mile zaskoczeni – zapewnia Maciej Turalski z InterAlnet i dodaje – warto wspomnieć, że projektory InFocus objęte także są bardzo szybkim serwisem. W 72 godziny od zgłoszenia usterki, firma przysyła nowy (refurbished) projektor w miejsce uszkodzonego.

Oferta InFocusa jest równie ciekawa dla użytkowników końcowych, subdystrybutorów, jak i dla resellerów. Infocus zyskuje na popularności na polskim rynku, co jest też dobrą wiadomością dla resellerów – wyjaśnia Adam Albiński.

Redakcje czasopism, serwisów internetowych oraz blogerów zainteresowanych przetestowaniem projektora InFocus IN8606HD zachęcamy do wypożyczenia sprzętu demo dostępnego w siedzibie firmy InterAlnet w Warszawie. Istnieje także możliwość przetestowania projektorów InFocus w salonie projekcji multimedialnej działającym w Warszawie przy ul. Pokornej 2, lokal U6/U7 (pod marką rzutniki.com).

Dodaj komentarz