PHILIPS i AOC wiceliderem polskiego rynku monitorów

philipsUdział obu marek w rynku ogólnym zwiększył się o ponad 20%. W segmencie monitorów 27” firmy mogą poszczycić się aż trzycyfrowym wzrostem.

Kraków, Polska, 17 stycznia 2014 – Firma MMD, zajmująca się globalną sprzedażą i marketingiem monitorów PHILIPS i AOC, zanotowała wyraźny wzrost udziału w polskim rynku.

Na podstawie analizy przeprowadzonej przez firmę Context, udział marki PHILIPS w rynku monitorów wzrósł o ponad 30% w trzecim kwartale 2013, w porównaniu do analogicznego okresu roku 2012. W rezultacie daje to 10% udziału w rynku.

AOC również wypada bardzo pozytywnie, odnotowując wzrost rzędu 27%. Obydwie marki obsługują łącznie 17% rynku, co daje im obecnie drugą pozycję wśród producentów monitorów.

Aż o 60% zwiększyła się w ostatnim czasie sprzedaż monitorów 27-calowych w Polsce. Trzycyfrowe tempo wzrostu w przypadku PHILIPSA i AOC pozwoliło mocno zaznaczyć się w tym segmencie rynku.

„W przeciwieństwie do konkurencji, firmy MMD i AOC skupiają się wyłącznie na monitorach. Pozwala to na wyspecjalizowanie się w określonej dziedzinie i przynosi pozytywne efekty w postaci zwiększenia naszego udziału w rynku” – komentuje najnowsze wyniki Paweł Ruman, Country Sales Manager MMD i AOC.
„Przyczyną sukcesu jest również odpowiednie podejście do klienta oraz zróżnicowana linia produktowa. Staramy się rozpoznać konkretne potrzeby i dostarczać  nowatorskie rozwiązania, które spełnią wymagania użytkowników we wszystkich segmentach rynku. Jestem przekonany, że dzięki jasno określonej strategii marketingowej i sprzedażowej będziemy w stanie w dalszym ciągu się rozwijać i odnosić kolejne sukcesy” – dodaje Ruman.

Dodaj komentarz