Nakrętki pazurkowe i ich użytkowość

8891029873_9a0ba5ede0_bUżytkowość nakrętek pazurkowych jest zależna od tego, w takiej branży będą miały swoje zastosowanie.

W branży tapicerskiej świetnie sprawdzają się przy łączeniach obić z np. drewnem, dając znakomitą przyczepność i estetykę produktu.

W meblarstwie dzięki nim można składać, kompletować i łączyć bezpiecznie meble. Dzieje się tak, ponieważ nakrętka zakończona pazurami podczas momentu wkręcania jej w mebel łączy się z nim poprzez wcięcie kłów w drewno.

W motoryzacji fani tuningów aut wykorzystują nakrętki pazurkowe do montowania różnego rodzaju ozdób wewnątrz samochodu.

W codziennym użytku domowym nakrętki pazurkowe są wykorzystywane na przykład do montowania nagłośnienia w domu czy kin domowych.

Nakrętki te mają również swój podział ze względu na wielkość. Najczęściej spotykamy się z nakrętkami od M4 do M10, gdzie M4 to mały wkręt( długość całkowita sięga ok 8 milimetrów) a M10 jest większy ( długość całkowita to 12,5 milimetra). W zależności od tego im wkręt jest większy, tym większy ciężar jest on w stanie udźwignąć.

Na użytkowość wpływa również wygoda jaka towarzyszy podczas różnego rodzaju montażów oraz szybkość w łączeniu elementów jaką dają te nakrętki. Poza tym należy również wspomnieć o tym, że w dużej mierze to zasługa odpowiednich materiałów jakie zostały zużyte do produkcji tych nakrętek. Zazwyczaj są one tworzone z stali węglowej, czyli stopu węgla ze stalą a potem są one poddawane procesowi pokrywania powłoką cynkową, czyli kąpieli w rozgrzanym do 450 stopni Celsjusza cynku, który wchodzi w reakcję z stalą i tworzy na zewnątrz niej powłokę.

Dodaj komentarz