Microsoft oficjalnie wita dział Nokia Devices and Services

msFirma Microsoft Corp. poinformowała o sfinalizowaniu przejęcia działu Nokia Devices and Services. Transakcja została zaaprobowana przez udziałowców Nokia i rządowe agencje regulacyjne na całym świecie. Zakończenie przejęcia stanowi pierwszy krok do połączenia obu firm w jedną organizację.

„Dziś witamy dział Nokia Devices and Services w naszej rodzinie. Jego możliwości i zasoby związane z urządzeniami mobilnymi przyspieszą naszą transformację” – powiedział Satya Nadella, dyrektor generalny firmy Microsoft. „Wraz z partnerami pozostajemy skupieni na szybszym dostarczaniu innowacji, w świecie, w którym kluczową rolę odgrywa mobilność
i technologie chmurowe”.

Były prezes i dyrektor generalny firmy Nokia, Stephen Elop będzie bezpośrednio raportować do Satyi Nadelli. Będzie pełnił funkcję wiceprezesa w Microsoft Devices Group, nadzorując rozszerzony dział urządzeń, który obejmie smartfony i tablety Lumia, telefony komórkowe Nokia, produkty Xbox, Surface, Perceptive Pixel (PPI) i akcesoria. Do Microsoft dołączy personel o dużym doświadczeniu branżowym, pracujący w ponad 130 obiektach w 50 krajach świata, m.in. w kilku fabrykach, które projektują, rozwijają, wytwarzają i sprzedają szeroką gamę innowacyjnych urządzeń, telefonów komórkowych oraz usług. W ramach transakcji Microsoft będzie honorował wszystkie istniejące gwarancje na istniejące urządzenia.

Windows Phone to najszybciej rosnący ekosystem na rynku smartfonów, a oferta nagradzanych urządzeń z tym systemem nieustannie się powiększa. Według IDC w czwartym kwartale 2013 r. Windows Phone wzmocnił swoją pozycję w czołowej trójce systemów operacyjnych i był najszybciej rozwijającą się platformą wśród systemów mobilnych z 91-procentowym wzrostem rok do roku.1 Ponadto dzięki działowi telefonów komórkowych Nokia Microsoft będzie mógł skupić się na rynku tanich urządzeń mobilnych o łącznej potencjalnej wartości 50 mld dol. rocznie,2 dostarczając także pierwsze wrażenia mobilne następnemu miliardowi ludzi i jednocześnie prezentując swoje usługi klientom z całego świata.

Windows Phone cieszy się dużą popularnością także w Polsce, zajmując drugą pozycję wśród systemów mobilnych. Dzięki obecnym i nowym urządzeniom z serii Lumia spodziewany jest dalszy wzrost udziału systemu Windows na rynku polskim.

Microsoft będzie nadal oferował nową jakość i możliwości, pracując blisko z partnerami sprzętowymi, developerami, operatorami, dystrybutorami i detalistami, wspólnie dostarczając platformy, narzędzia, aplikacje i usługi, które umożliwią tworzenie wyjątkowych urządzeń. Lepsze zrozumienie zależności między sprzętem a oprogramowaniem wzmocni firmę i zwiększy ogólny popyt na urządzenia Windows.

Więcej informacji o rozszerzonej rodzinie urządzeń i usług firmy Microsoft można znaleźć tutaj.

Firma Microsoft (Nasdaq “MSFT”), założona w 1975 roku, jest światowym liderem w dziedzinie oprogramowania, usług i rozwiązań, które pomagają ludziom i firmom w osiągnięciu pełnego potencjału. „Microsoft” oznacza Microsoft Corp. i podmioty powiązane, w tym Microsoft Mobile Oy, spółkę zależną Microsoft. Microsoft Mobile Oy opracowuje, wytwarza i dystrybuuje telefony komórkowe Lumia, Asha i Nokia X oraz inne urządzenia.

Więcej informacji na temat ryzyka i kwestii związanych z działalnością Microsoft wymagających dodatkowego wyjaśnienia można znaleźć w sekcjach „Management’s Discussion and Analysis of Financial Condition and Results of Operations” oraz „Risk Factors” w sprawozdaniach składanych przez Microsoft w SEC, m.in. w raporcie rocznym na formularzu 10-K oraz raportach kwartalnych na formularzu 10-Q, których kopie można uzyskać, kontaktując się z działem relacji z inwestorami pod numerem (800) 285-7772 lub w witrynie Microsoft poświęconej relacjom z inwestorami.

Wszystkie informacje w niniejszej informacji prasowej odnoszą się do stanu z 11 kwietnia 2014 r. Firma nie jest zobowiązana do aktualizowania oświadczeń dotyczących przyszłości w celu uzgodnienia ich z rzeczywistymi wynikami albo zmianami w oczekiwaniach.

Dodaj komentarz