Język angielski pomocny w znalezieniu pracy

big-ben-810303_640

Język angielski to najbardziej popularny język na świecie. Posługuje się nim aż 1,5 miliarda osób, dzięki czemu, znając wspomniany dialekt, mamy możliwość porozumieć się z mieszkańcami niemal wszystkich krajów. Najważniejsza zaletą, płynącą ze znajomości angielskiego jest jednak fakt, że dzięki niemu, w łatwy sposób możemy znaleźć pracę w wielu branżach.

Wymogi pracodawców

Jeszcze niedawno znajomość języka angielskiego była kojarzona z prestiżem i wzbudzała uznanie pracodawców. W dzisiejszych czasach sprawa wygląda zupełnie inaczej. Teraz, angielski stał się wręcz koniecznością, a osoby, które nie opanowały go choćby w stopniu podstawowym mają duże problemu ze znalezieniem pracy. Z przeprowadzanych analiz wynika bowiem, że aż 44 % ogłoszeń pracodawców zawiera w sobie wymóg znajomości wspomnianego języka.

Branża IT

Jeśli chcemy pracować w IT, znajomość języka angielskiego jest koniecznością i podkreśla to około 70 % ogłoszeń pracodawców. Anielski zapewnia bowiem dostęp do instrukcji, forów czy blogów technologicznych, których treści mają często niezwykle cenną wartość, a te najbardziej aktualne artykuły są publikowane właśnie w języku angielskim. Poza tym, informatycy bardzo często muszą pracować na programach, które nie posiadają polskiej wersji językowej.

Administracja biurowa

Język angielski będzie również bardzo przydatny dla osób, które ubiegają się o stanowisko w administracji biurowej. Z badań wynika, że aż 62 % ogłoszeń o pracę we wspomnianej branży wymaga od aplikantów znajomości angielskiego. Warto zaznaczyć, że administracja biurowa to branża, w której cenione są także inne języki obce, a więc warto poszerzyć swój zasób słownictwa również o język niemiecki czy francuski.

Wiele możliwości

Obecnie, ciężko natrafić na ogłoszenie o pracę, które nie wymaga od kandydatów znajomości angielskiego. Jest on przydatny zwłaszcza dla osób, które chcą pracować jako ekonomiści czy finansiści. Oprócz tego, język przyda się również w sektorze centrów usług wspólnych, między innymi na stanowiskach finansowo-księgowych, a także w turystyce, hotelarstwie, marketingu, HR czy inżynierii. Po ukończeniu kursu języka angielskiego mamy tez większe szanse w znalezieniu pracy w branżach zajmujących się szkoleniami, edukacją czy sprzedażą.

Można wywnioskować, że nauka języka angielskiego to słuszna inwestycja. Wysoki poziom językowy dobrze prezentuje się w CV, choć nie zaleca się zawyżania go, gdyż jest on zazwyczaj od razu sprawdzany przez pracodawców.

Dodaj komentarz