Jak dokonać dobrego wyboru lekarza stomatologa?

doctor-563428_640Od czasu do czasu do naszych uszu docierają budzące grozę informacje od znajomych i rodziny o złych doświadczeniach z dentystami. Nieraz zdarza się, że ząb leczony u jednego lekarza, po jakimś czasie daje o sobie znać do tego stopnia, że udajemy się do innego specjalisty, od którego słyszymy zdumione pytanie o to kto mógł nam coś takiego zrobić. Czym zatem kierować się przy wyborze dobrego dentysty?

Podstawowe pytanie brzmi: czy stać nas na leczenie prywatne, czy też w grę wchodzi jedynie pakiet usług w ramach NFZ? W przypadku tej drugiej opcji warto zwrócić uwagę na jakość wykonywania podstawowych zabiegów. Lekarz mający podpisany kontrakt z NFZ przyjmie nas bez skierowania, w nagłych wypadkach zaś powinien pozwolić na wizytę u siebie, jeśli nie natychmiast, to jeszcze w tym samym dniu. Przed udaniem się do przychodni Częstochowa, możemy zapoznać się z opiniami o lekarzach stomatologach, krążącymi na portalach internetowych. Istnieją też strony, gdzie ocena danego lekarza przedstawiona jest w formie rankingu. Będąc już w gabinecie lekarskim powinniśmy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Czy używany przez personel sprzęt jest dobrej klasy, a także czy wnętrze gabinetu utrzymane jest w czystości i porządku. Jeżeli spotkamy pacjentów oczekujących w poczekalni, warto zapytać ich która to wizyta u danego dentysty i czy są z nich zadowoleni.

Należy również mieć się na baczności, jeżeli wybrany stomatolog od razu oznajmia nam konieczność leczenia kanałowego lub ekstrakcji. W takim wypadku warto udać się na konsultacje do innego specjalisty w przychodni Częstochowa, który być może zaproponuje nam inne wyjście, a tym samym uda mu się uratować naszego zęba, bez konieczności stosowania bardziej radykalnych zabiegów. Pamiętajmy także, że uczciwy i sumienny stomatolog w sposób dokładny i klarowny zapozna nas ze stanem naszego uzębienia oraz przedstawi wszystkie możliwości leczenia. Warto także dowiedzieć się, czy przy wymagającym większej ilości wizyt leczeniu możliwy jest rabat cenowy oraz na jaki czas lekarz daje gwarancję co do trwałości np. wykonywanych przez siebie wypełnień. Najlepiej jednak tak dbać o zęby, abyśmy o wizytach w gabinecie nie musieli w ogóle myśleć.

 

Dodaj komentarz