Idealne spinki na ślub

O ile na co dzień do garnituru można sobie pozwolić na nienoszenie spinek, tak w dniu ślubu raczej mało który facet zdecydowałby się na zwykłe guziki. Tutaj liczy się elegancja i ważny jest każdy szczegół – nawet tan najdrobniejszy.

Spinki do mankietów – jaką pełnią rolę?

Jeżeli komuś się wydaje, że spinki do mankietów mają za zadanie wyłącznie zbierać mankiety razem pod rękawem marynarki, to jest w błędzie. Owszem, to podstawowe ich zadanie. Ale w dzisiejszych czasach to po prostu element biżuteryjny. Na ślubie nie ma się zbyt wielu ozdób, dlatego trzeba wykorzystać każdą możliwą opcję do tego by się przyozdobić. I spinki są do tego idealne. Niby nic, a jednak zdobią.

Spinki na ślub – do czego powinny pasować?

Przede wszystkim do całości stylizacji i jej charakteru. Jeżeli ślub i wesele odbywają się w konkretnym stylu, np. w stylu lat 20. to nie możesz pozwolić sobie na nowoczesne i awangardowe zdobienia na nich. Wybierz coś z tamtej epoki. Jeżeli Panna Młoda ma prostą suknię i praktycznie żadnej biżuterii, to nie zakładaj fikuśnych spinek do mankietów, które będą zwracać uwagę. Jeżeli umawiacie się na jednolite kolory dodatków, nie wyjeżdżaj nagle z kolorowymi spinkami. Jeżeli masz pasek ze złotą klamrą, nie wybieraj srebrnej biżuterii. Przemyśl dokładnie wszystkie aspekty i wtedy się zdecyduj na konkretną parę. Zawsze najłatwiej polec na doborze niby z pozory najmniej istotnych elementów i dodatków.

Eleganckie spinki do mankietów na ślub

Najlepiej postawić na prostotę. Eleganckie spinki do mankietów mogą być albo kwadratowe, albo prostokątne, albo okrągłe. Bardziej liczy się rozmiar – nie powinny być za duże. Wybierz raczej skromne, niewielkie modele, które ładnie zbiorą rękawy, ale nie będą rzucać się w oczy. Nie szukaj też przesadnych ozdobników i motywów – to raczej domena Panny Młodej, niż Pana Młodego. Postaw na złoto lub srebro – w zależności jaka kolorystyka dominuje w Twojej stylizacji oraz w stroju wybranki. Zwróć uwagę na zapięcie, by było solidne i pozwoliło przetańczyć całe wesele. Fajnie mieć zapasową parę gdzieś w zanadrzu, na wypadek gdyby w ferworze spinki do mankietów się zapodziały na parkiecie.

Ślubne wzornictwo spinek do mankietów

Jeżeli chcesz mieć kolorowe spinki do mankietów, wybierz te korespondujące z kolorek krawata i poszteki. Ewentualnie w kolorze bukietu Panny Młodej. Ewentualnie w kolorze Twoich oczu. Jeżeli ślub i wesele to impreza tematyczna, np. związana z naturą i floralem – naturalnie wybierz motyw liści lub kwiatów. Jeżeli zbieracie nie koperty z pieniędzmi, a karmę dla zwierząt, możesz bardziej zaakcentować ten dobry uczynek i postawić na spinki z psią łapką czy kotkami z wąsem (choć to mocno ekstrawaganckie opcje i tylko dla niektórych odważnych osób). Jeżeli chcesz pokazać się ze strony bogatego magnata – wybierz kryształy lub jakieś drogocenne kamienie.

Okej, piszemy o pewnego rodzaju skrajnych przypadkach.

Ale są też eleganckie spinki do mankietów w Modini.pl ze zdobieniami, które wcale nie muszą niczego manifestować. Prosty zygzak, delikatna falbanka czy po prostu wypukłości. Tutaj na pewno przyda się pomoc Panny Młodej, która będzie w stanie zdecydować o tym, które najlepiej pasują do uroczystości. Należy jednak pamiętać, że spinki do mankietów powinny być schowane pod rękawem marynarki do połowy. W całości mogą się ukazywać kiedy Pan Młody po coś sięga lub w trakcie tańca.

Czy można zrezygnować ze spinek do mankietów na ślubie?

Można. Ale nie warto. Eleganckie spinki do mankietów pozwalają dodać uroczystości powagi i podniosłości. Na co dzień mało to je nosi. Dlatego w tak ważnym dniu warto właśnie wybierać dodatki wyjątkowe, które pozwolą poczuć się jak prawdziwy wybranek losu. Hipsterzy czy osoby związane ze specyficznymi środowiskami mogą zamiast spinek do mankietów wybrać kokardki czy spinki branżowe (np. strażacy), ale każdemu eleganckiemu panu raczej wystarczą klasyczne zapięcia.

Spinki do mankietów to niejako już pewnego rodzaju obowiązek ślubny. Większość przyszłych małżonków je wybiera, i słusznie – nadają elegancki i sprawiają piękne wrażenie. Niemniej pamiętaj, że to tylko jeden z wielu elementów stylizacji i to nie jedyny, o który powinieneś zadbać.

Dodaj komentarz