ARCHOS wspiera system szkolnictwa

Bez tytułuKraków, 24 lutego 2015 – Firma ARCHOS, francuski producent elektroniki użytkowej, zdecydowała się wesprzeć system szkolnictwa we Francji, biorąc udział w projekcie Wielka Cyfryzacja Szkół, który ma na celu wyposażenie do końca 2015 roku 50 tys. szkół podstawowych i średnich w tablety i komputery oraz doposażanie placówek średnio o milion nowych urządzeń rocznie począwszy od 2016 roku. Jako firma technologiczna, ARCHOS chce wspierać narodowy system edukacji, dzieląc się swoją wiedzą, innowacjami i doświadczeniem w wyposażaniu podobnych placówek. W ofercie skierowanej do partnerów znajduje się szeroka gama tabletów i laptopów dedykowana zarówno nauczycielom, jak i uczniom.

Specjalna oferta dla sektora oświaty
Pełna gama produktów: Oferta składa się z dwóch modeli: 9 i 10-calowego tabletu z wysokiej rozdzielczości wyświetlaczem i procesorem Intel. Tablety pracują na systemie operacyjnym Windows 8.1 lub Android oraz oferują 2GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej.
Wychodząc na przeciw potrzebom sektora oświaty, ARCHOS wprowadził do swojej oferty również notebooki. 11,6-calowy model bazuje na systemie Google Chrome, podczas gdy 14-calowe urządzenie wspierane jest przez Windows 8.1 Education Pro.
Ergonomiczny design: Do każdego tabletu dołączana jest dedykowana klawiatura ułatwiająca pracę uczniom.

Wytrzymałość: W tabletach i notebookach zaprojektowanych z myślą o szkołach, zostały zastosowane materiały gwarantujące wytrzymałość. Dodatkową ochronę podczas transportu urządzenia zapewnia specjalny futerał, dołączany do zestawu.

Bateria: Czas pracy na baterii został przystosowany do systemu zajęć lekcyjnych. Urządzenia działają ponad 8 godzin bez potrzeby ładowania.

Dodatkowe udogodnienia gwarancyjne i pełny support: Standardowy okres gwarancyjny jaki ARCHOS oferuje dla swoich urządzeń dla szkół to 2 lata. Dodatkowo, w tym czasie firma umożliwia skorzystanie z opcji wymiany wadliwego urządzenia, którego uszkodzenie nie jest objęte standardową gwarancją. Została uruchomiona również specjalna linia telefoniczna, pod którą specjaliści rozwiązują nagłe problemy z urządzeniem.

Specyfikacja urządzeń:

Rozdzielczość ekranu Tablet 9-calowy Tablet 10-calowy Notebook 11,6-calowy Notebook 14-calowy
Procesor Intel – Quad Core 1.8 Ghz
System operacyjny Windows 8.1 Pro lub Android Google Chrome Windows 8.1 Pro
RAM/Pamieć wewnętrzna 2GB / 64GB 4GB / 250 GB
Aparat VGA / 2MP VGA
Bateria > 8 godzin
Klawiatura Dołączana Zintegrowana
Gwarancja 2 lata (możliwość wydłużenia gwarancji o 1 rok)
Cena (netto) 829 zł 1039 zł 1039 zł 1249 zł

Każda placówka może wybrać system operacyjny i rozmiar ekranu w zależności od swoich potrzeb.

Dostosowana oferta
Wszystkie urządzenia i ich oprogramowania są w pełni konfigurowalne, aby umożliwić poszczególnym placówkom dostosowanie ich do swoich potrzeb i wymagań.
Również design urządzeń i ich futerały zostaną zaprojektowane z myślą o konkretnej szkole: pojawią się odpowiednie kolory i loga. Każdej placówce zostaną zapewnione rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa nabytych urządzeń.

Specjaliści z firmy ARCHOS razem z lokalnymi partnerami będą współpracować nad wieloma innymi rozwiązaniami, które mają na celu jak najlepsze przystosowanie urządzeń do danej instytucji:

Kiosk z aplikacjami: kiosk dedykowany tabletom z Androidem, w którym zostaną zgromadzone najbardziej przydatne aplikacje edukacyjne ze sklepu Google.
Dostęp do zasobów domyślnych: ARCHOS ułatwi korzystanie z infrastruktury szkoły poprzez połączenie tabletu czy komputera z domyślnymi zasobami roboczymi.
Zarządzanie flotą: rozwiązanie, umożliwiające lokalnym administratorom zdalne zarządzanie szkolnymi tabletami i notebookami.

Na początku marca ARCHOS stworzy na swojej stronie www specjalną sekcję edukacyjną, aby umożliwić zainteresowanym placówkom zgłaszanie się do projektu.

Dodaj komentarz