Acer przedstawia nową, niezawodną serię projektorów krótkiego rzutu S1

Projektor_Acer_S1283eAcer wprowadza trzy nowe modele projektorów krótkiego rzutu, które odświeżą serię projektorów S1. Zaprojektowano je dla sektora edukacyjnego, są niezawodne, zapewniają niezakłóconą pracę w aulach i salach wykładowych oraz stały poziom jasności przez długi czas. Ponadto seria projektorów S1 obsługuje Acer SmartPen 2, urządzenie zaprojektowane do interaktywnej nauki, a więc doskonale nadające się do zastosowania w środowisku szkolnym. Dzięki urządzeniu SmartPen można zdalnie sterować prezentacją, a prowadzący zajęcia może rysować, pisać i szkicować na ekranie. Co więcej, dzięki obsłudze wielu długopisów, publiczność może włączyć się i zaprezentować swoją pracę w dowolnej chwili.

Nowa seria Acer S1 obejmuje modele S1383WHne oraz S1283Hne i S1283e. Wszystkie te projektory należą do kategorii projektorów krótkiego rzutu, co oznacza, że można je umieścić bardzo blisko ekranu (nawet w odległości zaledwie 1 metra) i wciąż uzyskiwać wyraźny obraz dużego formatu (80 cali przy odległości 1 metra, maksymalnie 150 cali). Jest to szczególnie przydatne w salach lekcyjnych i wykładowych, ponieważ pozwala wykładowcom swobodnie poruszać się po sali, bez obawy, że zasłonią projektor lub oślepi ich światło.

Doskonały obraz

Projektory Acer serii S1 posiadają rozdzielczość WXGA i XGA i proporcje obrazu 16:10 lub 4:3, co pozwala dopasować je do własnych potrzeb i upodobań. Technologie Acer ColorBoost II+ oraz Acer ColorSafe II dostępne w tej serii zapewniają szczegółowy obraz o świetnym odwzorowaniu kolorów. Co więcej, projektory te obsługują technologię DLP® 3D, dzięki czemu w placówce edukacyjnej lub w domu można stworzyć warunki zbliżone do kina 3D. Modele S1383WHne i S1283Hnei wyposażone są w złącze HDMI®, co rozszerza ich możliwości o wygodne podłączenie do urządzeń zawierających treści w wysokiej rozdzielczości. Na przykład filmy 3D Blu-ray™, które można odtwarzać na projektorach serii S1 przy częstotliwości odświeżania ekranu 144Hz 24p.

Większa użyteczność

Projektory serii S1 umożliwiają bezprzewodową projekcję za pomocą opcjonalnego urządzenia Acer dongle. Połączenie tej funkcji z aplikacją Acer eDisplay (dostępną na Google Play oraz w Apple AppStore) pozwala użytkownikom na wyświetlanie zawartości ich urządzeń osobistych a nawet bezpośrednio widoku z ekranu urządzenia. Acer eDisplay oferuje nawet widok dzielonego ekranu Split Quad, który umożliwia wyświetlanie treści przez czterech użytkowników równocześnie za pomocą dowolnej spośród obsługiwanych funkcji eDisplay. Na przykład wyświetlanie obrazu z kamery, przeglądanie stron internetowych, edycja dokumentów lub szkicowanie.

Dzięki Crestron® Control Console, użytkownicy mogą w pełni sterować działaniami i ustawieniami projektora za pomocą sieci LAN. Dla większych instytucji, takich jak szkoły, centra edukacyjne i uniwersytety, projektory serii S1 współpracują z Cresteron RoomView®, programem zarządzania zasobami wielu użytkowników. Rozwiązanie pozwala na monitoring, kontrolę i raportowanie dotyczące zasobów AV i systemów środowiskowych w obrębie całej placówki. Po podłączeniu do sieci LAN, Cresteron RoomView® pozwala na zdalne włączanie i wyłączanie urządzenia (które można również programować), zdalne sterowanie projekcją (w tym wyborem źródeł), sterowanie wieloma projektorami, systemem powiadamiania za pomocą wiadomości email, oraz komunikację online z administratorem RoomView®.

Aby ułatwić użytkowanie, projektory serii S1 są wyposażone we wbudowany głośnik o mocy 10W. W ten sposób użytkownicy mogą cieszyć się wysoką jakością dźwięku bez potrzeby instalowania zewnętrznego systemu nagłaśniającego.

Ekologiczne

Projektory Acer serii S1 zostały opracowane z myślą o środowisku i spełniają wymogi ekologiczne w czterech obszarach. Po pierwsze, technologia Acer EcoProjection zmniejsza zużycie energii w stanie czuwania o 90%, z 5W do 0,5W. Po drugie, Acer ExtremeEco umożliwia zmniejszenie zużycia energii do 70% gdy nie ma sygnału wejściowego. Ponadto, tryb Acer ExtremeEco wydłuża żywotność lampy do 8000 godzin, co redukuje koszty wymiany lampy i zapewnia długą, niezawodną pracę projektora. Głośność urządzenia na poziomie zaledwie 31 dBA zapewnia czysty dźwięk bez zakłóceń z otoczenia.

Ceny i dostępność

Projektory Acer S1383WHne, S1283Hne i S1283e będą dostępne od grudnia 2014 r. w cenach od 2099zł.

Acer marką DLP nr 1 w regionie EMEA od 2008 r.
Projektory DLP firmy Acer są najpopularniejsze w regionie EMEA z wielu powodów. Według danych uzyskanych w badaniu rynku przez firmę PMA (Pacific Media Associates), od 2008 r. żadna inna marka nie sprzedała w regionie EMEA więcej projektorów DLP niż Acer. Wysoka jakość i najnowsze technologie projekcji, technologia ColorBoost opracowana specjalnie przez firmę Acer, gwarantują żywe i wyraziste kolory. 5-letnia gwarancja na procesor DLP ® potwierdza niezawodność urządzenia. Jakość lamp marki Osram i Phillips użytych w projektorach firmy Acer potwierdza ich roczna gwarancja bez ograniczeń.

Dodaj komentarz