Wraz z rozpoczęciem kolejnego biegu w ramach projektu 4Deserts

Panasonic_HX A500Warszawa, 8 października 2014 r. – Dziś rusza konkurs „Wyzwanie LUMIX”, organizowany przez firmę Panasonic. W konkursie mogą wziąć udział wszystkie osoby, które chcą przedstawić historię, która zmieniła życie ich lub ich bliskich. Historie wraz z ilustrującymi je zdjęciami mają opowiadać o podjętych, wyjątkowych wyzwaniach. Ambasadorem konkursu jest Daniel Lewczuk – uczestnik ultramaratonu 4Deserts.

Konkurs „Wyzwanie LUMIX” potrwa do 12 listopada b.r. Uczestnicy będą mogli w tym czasie przesyłać historie poświęcone przełamywaniu barier przez siebie samego lub bliską osobę. Każda opowieść musi być ilustrowana zdjęciem. Najciekawsze fotografie oraz historie zostaną opublikowane na stronie internetowej konkursu – www.wyzwanielumix.pl, a następnie nagrodzone przez jury.

Daniel Lewczuk, ambasador konkursu Panasonic, jest uczestnikiem akcji 4Deserts, czyli cyklu 4 biegów ultramaratońskich. Biegi rozgrywane są na 4 krańcowo różnych pustyniach świata w 4 ekstremach klimatycznych – Sahara (gorąco), Gobi (wietrznie), Atakama (sucho) oraz Antarktyda (zimno). Zawody 4Deserts uznawane są za jedne z najtrudniejszych i najbardziej bezkompromisowych biegów świata. Wymagają od zawodników nie tylko bardzo dobrego przygotowania fizycznego, ale również psychicznego, które jest kluczowe podczas pokonywania dziesiątków kilometrów w tak nieprzystępnym środowisku. Każdy z biegów to 250 km dystansu do pokonania w ciągu 7 dni. Dotychczas temu zadaniu w przeciągu 1 roku udało się sprostać tylko 7 Europejczykom i 28 osobom na świecie.

„Historia Daniela Lewczuka pokazuje, że każdy z nas może podejmować wyzwania i przełamywać własne granice. Wybranie go jako ambasadora naszego konkursu wydaje się oczywistą decyzją – jego historia stanowi świetny przykład na to, że ograniczenia, jakie nas spotykają w życiu, wynikają tylko z nas samych. Determinacja i wewnętrzna chęć do ich przełamania są kluczem do samorealizacji” – powiedział Maciej Pączka Dyrektor Marketingu z firmy Panasonic.
Na zwycięzców konkursu czekają nagrody – aparaty Panasonic z linii LUMIX DMC-GH4, DMC-FT5 i DMC-FT25 oraz kamery HX-A500. Jury wybierze trzy najciekawsze i najbardziej przejmujące zdjęcia, których autorzy zostaną wyróżnieni. Podczas uroczystego wręczenia nagród laureatom konkursu „Wyzwanie LUMIX” Daniel Lewczuk opowie, co zainspirowało go do wzięcia udziału w konkursie 4Deserts.

„Nawiązanie współpracy z marką Panasonic jest dla mnie niezmiernie ważne. Bardzo chętnie podzielę się z uczestnikami konkursu swoimi doświadczeniami i doradzę, jak walczyć ze swoimi własnymi granicami i wyzwaniami”
– podsumowuje Daniel Lewczuk, ambasador konkursu „Wyzwanie LUMIX”.

Dodaj komentarz