Szkoła językowa czy korepetycje?

board-597190_640Nauka angielskiego jest łatwiejsza niż kiedykolwiek. Poza obowiązkowymi zajęciami w szkole każdy z nas ma mnóstwo możliwości dokształcenia swoich umiejętności językowych. Częstochowa oferuje sporą liczbę szkół, jednak równie popularne jest korzystanie z usług korepetytorów. Przed dokonaniem wyboru sposobu nauki warto zastanowić się która z tych opcji jest lepsza.

Korepetytor jest dość wygodnym rozwiązaniem. Można znaleźć wiele osób, które chętnie podzielą się swoją wiedzą na temat angielskiego, najczęściej są to studenci lub obcokrajowcy, którzy chcą sobie dorobić. Tym samym często jest to znacznie tańsze wyjście niż zapisanie się do szkoły językowej. Wielu korepetytorów przeprowadza lekcje w miejscach publicznych takich jak kawiarnie, jednocześnie spora ich liczba nie wyklucza nauki w domu. Najważniejszy jest fakt, że z korepetytorem możemy umówić się dowolnego dnia o dowolnej godzinie, wtedy kiedy nam (oraz osobie nauczającej) to pasuje.

Nauka angielskiego w szkole językowej także ma swoje zalety. Przede wszystkim jesteśmy stuprocentowo pewni jakości i profesjonalizmu nauczania języka przez nauczycieli oraz lektorów. Cała kadra poza oczywistymi zdolnościami językowymi, posiada także kwalifikacje w kierunku pedagogiki oraz nauczania innych, czego nie można powiedzieć o wszystkich korepetytorach. To ważne, zwłaszcza, jeżeli chodzi o naukę języka u dzieci. W szkołach sama znajomość języka uczącej nas osoby jest bardziej wiarygodna. Zajęcia w szkole językowej zazwyczaj kończą się uzyskaniem certyfikatu, który dowodzi wiedzy i umiejętności, jakie zdobyliśmy dzięki uczęszczaniu na zajęcia. W kwestii różnorodności nie można narzekać. Częstochowa dysponuje sporą liczbą szkół nauczającą różnymi metodami. Dużo łatwiej jest znaleźć informacje, opinie i recenzje o szkole w sieci lub w prasie. W przypadku korepetytora, pozostaje nam jedynie zaufać obcej osobie lub zdać się na opinie znajomych. Trzeba jednak przyznać, że jeżeli tylko nie wybierzemy zajęć indywidualnych, szkoła nie jest w stanie dopasować się do naszego planu dnia. Zazwyczaj my musimy to robić.

Każda z opcji jest dobra. Każda z nich posiada wady oraz zalety i właściwie od nas samych zależy co wybierzemy. Wybór korepetytora to na pewno większa niezależność i możliwość dysponowania czasem. Szkoła językowa to pewność profesjonalnej i rzetelnej nauki języka, fachowej kadry nauczycielskiej i efektów.

Dodaj komentarz