Podziel się z rodziną swoim Office 365 Home Premium

msOd dziś subskrybenci Office 365 Home Premium zyskują możliwość podzielenia się swoją licencją z czterema innymi członkami rodziny na ich własnych kontach Microsoft Account. Każdy z nich otrzyma też 20 GB dodatkowej, własnej przestrzeni w usłudze SkyDrive. Aktualizacja pozwala na dokonanie instalacji łącznie na pięciu komputerach oraz pięciu wybranych urządzeniach mobilnych – wszystko w ramach jednej subskrypcji.

Nowa aktualizacja dla Office 365 Home Premium stanowi istotne rozszerzenie możliwości i wartości usługi, dając użytkownikom więcej elastyczności. Dotychczas właściciel subskrypcji miał możliwość dokonania pięciu instalacji na komputerach w domu w ramach jednego, własnego konta. Od dziś może podzielić się dostępem do subskrypcji, dając nawet czterem innym członkom rodziny dostęp z poziomu ich własnych kont. Łącznie można dokonać instalacji na pięciu komputerach oraz pięciu wybranych urządzeniach mobilnych. Każdy z użytkowników otrzyma również 20 GB dodatkowej, własnej przestrzeni w usłudze SkyDrive, do której może mieć dostęp praktycznie z każdego miejsca i urządzenia z dostępem do internetu.

Jak właściciel subskrypcji może dodać nowych użytkowników i jakie ma uprawnienia?
1. Należy zalogować się do office.com/myaccount.
2. Wybrać opcję „dodaj użytkownika” i zgodnie ze wskazówkami wysłać zaproszenie do wybranych członków rodziny (możemy wskazać maksymalnie do czterech osób).
3. Z poziomu swojego konta nadal zarządzamy subskrypcją, możemy ją przedłużyć i zakończyć, mamy też możliwość dokonania pięciu instalacji z własnego konta (łącznie z zaproszonymi użytkownikami). Możemy też wycofać wysłane zaproszenia i dokonać dezaktywacji urządzeń z subskrypcji.

Co musi zrobić zaproszony, aby korzystać z dostępu do Office 365 Home Premium i jakie ma uprawnienia?
1. Należy kliknąć w link w wiadomości z zaproszeniem.
2. Zalogować się lub utworzyć swoje konto Microsoft, aby mieć dostęp do office.com/myaccount – z jego poziomu możemy zarządzać instalacją Office 365.
3. Aby korzystać z Office 365 na urządzeniach mobilnych nie potrzebujemy dodatkowego zaproszenia od właściciela subskrypcji – wystarczy zainstalować właściwą aplikację z Google Play lub Apple Store i aktywować ją przez swoje konto Microsoft.
4. W przypadku wygaśnięcia lub utracenia dostępu do subskrypcji wciąż mamy dostęp do swoich plików, ale bez możliwości ich edycji. Tracimy też prawa do dodatkowej przestrzeni w SkyDrive, więc jeśli była ona wykorzystywana, będzie trzeba przenieść swoje pliki lub uiścić stosowne opłaty.

Dodaj komentarz