PHILIPS i AOC z pozycją lidera na polskim rynku monitorów

miniKraków, Polska, 28 kwietnia 2014 – Firmy AOC i MMD (globalna dystrybucja i marketing monitorów PHILIPS) odnotowały znaczący wzrost sprzedaży. AOC i MMD to spółki zależne TPV Technology Limited – największego na świecie producenta ekranów LCD.

Na podstawie analizy przeprowadzonej przez firmę Context, udział monitorów PHILIPS i AOC w polskim rynku monitorów wzrósł o ponad 18% w ostatnim kwartale 2013, w porównaniu do analogicznego okresu w roku 2012. W rezultacie, w przypadku obu marek daje to ponad 19% udziału w polskim rynku i pozycję lidera. Szczególny wzrost wynoszący 22% odnotowało AOC. Główną przyczyną sukcesu jest bardo duża sprzedaż monitorów 27-calowych – 60% więcej w porównaniu do roku poprzedniego.

„Zarówno w przypadku AOC, jak i Philipsa skupiamy się na innowacjach i potrzebach klientów. Monitory o dużych przekątnych ekranu czy oparte na Androidzie urządzenia All-In-One to tylko dwa przykłady naszego nowatorskiego podejścia do produktów. Dzięki temu odnosimy wyraźne wzrosty udziału w rynku, co utwierdza nas w przekonaniu, że obraliśmy właściwą strategię.” – mówi Paweł Ruman, Country Sales Manager MMD i AOC.

W światowym rynku monitorów AOC i PHILIPS zwiększyły swoje udziały o 13% i obydwie firmy stanowią obecnie 15% rynku.

Kontakt prasowy:

Piotr Sarota
ceo & public relations consultant

SAROTA PR – agencja public relations
Tel.: +48 12 684 12 68
Kom.+48 606 895 326
Email: piotr(at)sarota.pl
www.sarota.pl
Adam Struzik
public relations specialist

Tel.: +48 12 290 04 98
Kom.+48 533 487 014
Email: adam.struzik(at)sarota.pl

O MMD i AOC:

MMD to firma należąca do TPV, założona w 2009 w wyniku porozumienia z Philipsem. Łącząc obietnice marki Philips oraz doświadczenie TPV w produkcji paneli LCD, MMD koncentruje się na szybkim dostarczaniu na rynek innowacyjnych produktów. MMD posiada centralę europejską w Amsterdamie, a w Pradze lokalne biuro. Poprzez sieć lokalnych przedstawicieli MMD współpracuje z wiodącymi dystrybutorami i resellerami IT. Centrum projektowo-rozwojowe ma swoją siedzibę na Tajwanie. www.mmd-p.com

AOC to jedna z czołowych marek na rynku wyświetlaczy LCD. Wysoka jakość i atrakcyjny wygląd produktów, sprawny serwis oraz innowacyjność połączona z dbałością o środowisko sprawiają, że popularność marki systematycznie rośnie. Szeroki asortyment monitorów pozwolił AOC na zdobycie licznych wyróżnień i nagród. AOC jest spółką zależną TPV Technology Limited – największego na świecie producenta ekranów LCD. AOC obsługuje rynki Europy Zachodniej, Bliskiego Wschodu i Afryki ze swojej centrali w Amsterdamie. Europa Wschodnia oraz kraje członkowskie WNP są obsługiwane przez oddział w Pradze. Dzięki sieci lokalnych przedstawicieli AOC współpracuje z największymi sklepami i dystrybutorami IT.

Dodaj komentarz