NAUGHTY DOG WYDAJE PIERWSZE DLC DLA JEDNEGO GRACZA

Walentynki_TLOU_LBFabularny dodatek do uznanej gry akcji na PlayStation3, zdobywcy ponad 200 tytułów gry roku, pozwoli fanom poznać Ellie sprzed wydarzeń przedstawionych w The Last of Us.

Warszawa, 14 lutego 2014 – Sony Computer Entertainment Europe (SCEE) oficjalnie ogłosiło dziś wydanie w regionie PAL dostępnego wyłącznie na PlayStation®3 dodatku The Last of Us™: Left Behind, będącego prologiem do kampanii dla jednego gracza z wersji podstawowej. Left Behind jest pierwszym dostępnym w cyfrowej dystrybucji dodatkiem przeznaczonym dla jednego gracza, stworzonym przez uznane studio Naughty Dog, znane z niezwykle popularnych serii gier na PlayStation®, takich jak UNCHARTED™, Jak and Daxter™ czy Crash Bandicoot™.
Left Behind przedstawia wydarzenia i relacje międzyludzkie, które ukształtowały postać Ellie oraz pozwoliły jej odkryć drzemiący w niej potencjał, wewnętrzną siłę, której pokaz dała w głównej kampanii The Last of Us. W Left Behind gracze pokierują krokami Ellie, jednej z najbardziej lubianych bohaterek gier 2013 roku. Będzie im dane poznać Riley – jej najlepszą przyjaciółkę i mentorkę. Left Behind przedstawi ich losy: od szkoły wojskowej w Bostonie po moment podjęcia ważkiej decyzji – pozostać w strefie kwarantanny czy przyłączyć się do grupy rebeliantów znanych jako Świetliki.
„W roku 2013 gracze z całego świata zakochali się w Ellie” – przyznają zgodnie pracujący przy The Last of Us dyrektor kreatywny Neil Druckmann i dyrektor ds. rozgrywki Bruce Straley. „Zobaczyli w niej odważną, śmiałą i sympatyczną młodą kobietę, której udało się sprostać olbrzymim wyzwaniom, zarówno fizycznym, jak i emocjonalnym. Left Behind pozwoliło nam przedstawić zdarzenia, które ukształtowały Ellie taką, jaką mogliśmy ją poznać w The Last of Us. To opowieść o niełatwych relacjach pomiędzy nią i jej przyjaciółką, Riley. Czeka je pełna niebezpieczeństw podróż, która na zawsze odmieni ich życie – ukaże ona postać Ellie w nowym świetle”.
The Last of Us zdobyło uznanie zarówno wśród graczy, jak i recenzentów, którzy docenili tytuł jako innowacyjne połączenie fabuły i rozgrywki. Na całym świecie przyznano mu ponad 200 wyróżnień dla gry roku, w tym 10 nagród na 17. edycji DICE Awards, gdzie The Last of Us uzyskało największą liczbę nominacji i nagród, m.in. za najlepszą grę roku, wybitną innowacyjność i grę aktorską. Ponadto grze przyznano nagrodę Amerykańskiego Stowarzyszenia Scenarzystów za wybitne osiągnięcie w kategorii „Scenariusz do gry”, a także tytuł gry roku w wielu opiniotwórczych serwisach, takich jak IGN i Yahoo! Zmotywowana licznymi wyróżnieniami ekipa Naughty Dog jest gotowa do dalszego zgłębiania tematyki cierpienia, miłości i lojalności za pośrednictwem Left Behind.
„The Last of Us to jedna z najwybitniejszych pozycji w najbogatszej bibliotece gier w historii konsol, a zarazem niezapomniane doświadczenie dla posiadaczy PlayStation 3” – stwierdził Asad Qizilbash, starszy dyrektor ds. marketingu gier first party. „Left Behind dowodzi nieprzerwanej ewolucji Playstation jako bujnego ekosystemu bestsellerowych gier, nowatorskich sieciowych dodatków i unikalnych doznań”.
The Last of Us: Left Behind dostępne jest od dziś w PlayStation Store w cenie 59 zł. Posiadacze przepustek sezonowych do The Last of Us otrzymają w ramach wykupionego abonamentu rozszerzenie fabularne Left Behind.
Wydane w czerwcu zeszłego roku The Last of Us zabrało graczy w niezapomnianą podróż do świata zrujnowanego przez zabójczy wirus maczużnika. Akcja rozgrywa się dwadzieścia lat po wybuchu epidemii i w brutalnie realistyczny sposób zgłębia losy ocalałych – Joela i Ellie. Połączeni zrządzeniem losu, zostają oni rzuceni w wir wydarzeń, które odmienią ich życie. Ich podróż pełna jest poruszających chwil, zwłaszcza gdy autorzy sięgają po archetypiczne motywy przetrwania, wierności, miłość i odkupienia.

Dodaj komentarz