Microsoft Lumia 640 i Lumia 640 XL – smartfony pomagające w organizacji życia

Lumia 640XL DS 4G_12 marca 2015r., Warszawa – Dzisiaj, podczas Mobile World Congress w Barcelonie, firma Microsoft przedstawiła dwa nowe smartfony: Lumia 640 i Lumia 640XL umożliwiające bardziej elastyczne zarządzanie czasem i zadaniami. Oba urządzenia są przygotowane do aktualizacji do systemu Windows 10, który będzie oferować większą personalizację i jeszcze bardziej poprawi produktywność codziennych wyzwań.

Microsoft chce zaproponować konsumentom rozwiązania z każdej półki cenowej. Nowe urządzenia to z jednej strony wybór rozmiaru ekranu i aparatu fotograficznego, a z drugiej dostęp do zaawansowanych usług Microsoft za rozsądną cenę. Lumia 640 i Lumia 640 XL to:
Wygoda korzystania z wysokiej jakości ekranu o rozdzielczości HD: 5 calowego w Lumia 640 i 5,7 calowego w Lumia 640 XL
Możliwość robienia bardzo dobrych zdjęć nawet w słabym oświetleniu z 8MP aparatem w Lumia 640 i 13MP z optyką ZEISS w Lumia 640XL. Oba smartfony wyposażone są we flesz, przedni aparat do wideo rozmów przez Skype oraz preinstalowaną aplikację Lumia Camera.
Długi czas działania pomiędzy ładowniami dzięki pojemnym bateriom: 2500 mAh w Lumia 640 i 3000 mAh w Lumia 640 XL.
Płynny i szybki dostęp do dokumentów, stron WWW czy aplikacji dzięki 1GB pamięci RAM i czterordzeniowemu procesorowi Qualcomm ® Snapdragon ™ 1.2GHz.
Najnowsza wersja Windows Phone 8.1 z aktualizacją Denim z prostym dostępem do Centrum Powiadomień, klawiaturą Word Flow i aktywnymi folderami. Oba urządzenia są przygotowane do aktualizacji do Windows 10.
Roczna licencja Office 365 na dwa dodatkowe urządzenia.
Pierwsze modele dual-SIM ze wsparciem dla technologii LTE. Wszystkie urządzenia dual-SIM są wyposażone w Smart Dual:
Funkcja Smart Dual SIM pozwala na stałe bycie dostępnym, niezależnie od karty SIM, z której właśnie korzystamy, dzięki prostemu ustawianiu przekierowywania połączeń.
Możliwość definiowania ustawień dla poszczególnych kart, np. SIM 1 do połączeń głosowych, a SIM 2 dla transmisji danych.
Możliwość ustawienia osobnych kafelków na ekranie głównym dla obu kart SIM zarówno dla połączeń głosowych, jak i wiadomości, by efektywniej kontrolować korzystanie z obu kart SIM.
Możliwość nadania nazw kartom SIM.

Użytkownicy Lumia 640 i Lumia 640 XL będą mieć dostęp do aktualizacji Windows 10 zarówno przez program Windows Insider, jak również tradycyjną drogą w późniejszym terminie w tym roku. Główne funkcjonalności i udoskonalenia nadchodzącego systemu to m.in. uniwersalne aplikacje, takie jak: Office, Poczta, Kalendarz, zdjęcia; Skype bazujący na protokole internetowym (połączenia są realizowane przez dane pakietowe lub Wi-Fi); oraz nowa przeglądarka Project Spartan.

Osoby kupujące Lumia 640 lub Lumia 640 XL dostaną również roczną subskrypcję Office 365 (z takimi aplikacjami, jak: Word, Excel, PowerPoint, Outlook i OneNote) na jeden
komputer Windows/Mac i jeden tablet; 1 TB przestrzeni w OneDrive oraz 60 minut miesięcznie na rozmowy za pośrednictwem Skype.

„Nowymi smartfonami z rodziny Lumia rozszerzamy portfolio niedrogich urządzeń” – powiedziała Jo Harlow, corporate vice president for Phones w Microsoft. – „Z Lumia 640 i Lumia 640 XL oferujemy bardzo dobre rozwiązania i zaawansowane serwisy Microsoft jeszcze szerszej grupie klientów”.

Dostępność i ceny
Oba urządzenia będą dostępne w Polsce na początku kwietnia w cenie: Lumia 640 (LTE i dual-SIM) – 699 PLN, a Lumia 640 XL (LTE i dual-SIM) – 949 PLN w kolorach: czarnym, białym, pomarańczowym oraz niebieskim.

 

Szukasz szkoły języka angielskiego, w której nauka przyniesie pożądany efekt? Sprawdź kompletną ofertę, zakreś oraz metody nauczania w szkole Tarkowski.edu.pl

Dodaj komentarz