Konwent IT w Administracji na Podlasiu

itW dniach 13-14 marca w Hotelu Bartlowizna na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego odbędzie się II Podlaski Konwent IT w Administracji.
To najważniejsze wydarzenie z branży IT na Podlasiu, mające na celu zintegrowanie informatyków zatrudnionych w różnych placówkach administracji publicznej w regionie. Udział w konwencie stwarza doskonałą okazję do wymiany doświadczeń i dyskusji nad zagadnieniami informatycznymi i ich zastosowaniem w administracji. Uczestnicy spotkania wezmą udział w wykładach i prelekcjach poświęconych najważniejszym zagadnieniom dotyczącym IT w sektorze publicznym, będą także mogli zapoznać się z nowymi technologiami i produktami.
Prelegenci omówią m.in. kwestie finansowania projektów IT, elektronicznego zarządzania dokumentacją, zmian w przepisach o informatyzacji, usług VoIP, przechowywania danych, zarządzania infrastrukturą IT oraz szczególnie ważny w administracji temat bezpieczeństwa danych.
Efektywne zarządzanie infrastrukturą IT pozwala na znaczne oszczędności i wzrost poziomu bezpieczeństwa. Warto pamiętać, że ochrona danych przed wyciekiem jest niezwykle istotnym aspektem każdej instytucji. Niebezpieczeństwo czyha niemalże na każdym kroku. Często też bagatelizowany jest fakt przenoszenia szkodliwego oprogramowania na nośnikach danych czy wykradania informacji przez pracowników. Warto więc edukować zarówno osoby prywatne, jak i jednostki administracyjne, by nasze dane były lepiej chronione – komentuje Maciej Kubat z firmy Axence, jeden z prelegentów.
Z uczestnikami konwentu swoją wiedzą podzielą się doświadczeni specjaliści oraz prawnicy związani z sektorem publicznym. W wydarzeniu może wziąć udział każdy, kto dopełni stosownych formalności. Na przedstawicieli instytucji, które sfinansują swój udział przy wsparciu środków publicznych, będą czekały specjalne rabaty.
Organizatorem Podlaskiego Konwentu Informatyków jest miesięcznik „IT w Administracji”.

Dodaj komentarz