EW-7438RPn Air – zarządzany smartfonem, funkcjonalny mini-ekspander sieci Wi-Fi od EDIMAX

lolllKraków, 3 czerwca 2014 r. – Edimax Technology – producent szerokiej gamy rozwiązań sieciowych, inteligentnych urządzeń do zarządzania domem oraz systemów monitoringu wizyjnego – zaprezentował nowy ekspander sieci bezprzewodowej EW-7438RPn Air. To poręczne urządzenie do zwiększania zasięgu sieci bezprzewodowej wyposażono w szereg unikalnych funkcji, w tym kontrolę rodzicielską oraz możliwość zdalnej obsługi przez smartfona.
Urządzenie zwiększa zasięg sieci bezprzewodowej w pomieszczeniach biurowych oraz mieszkalnych, jednocześnie eliminując „martwe punkty”, tj. miejsca, w których zasięg Wi-Fi nagle zanika. Jest przy tym bardzo proste w obsłudze. Wystarczy podłączyć je do gniazdka elektrycznego i kliknąć jeden przycisk, by automatycznie nawiązać połączenie z działającym routerem z włączoną funkcją WPS. Konfiguracji można dokonać również ręcznie z poziomu komputera, dzięki intuicyjnemu oprogramowaniu iQ Setup.
EW-7438RPn Air charakteryzuje się niezwykle kompaktowymi wymiarami (42 x 42 x 72 mm), nowoczesną stylistyką oraz wysoką jakością wykonania. Co ważne, należy do kategorii rozwiązań inteligentnych. Można w nim dla przykładu włączyć tryb uśpienia za pomocą dedykowanych aplikacji EdiRange na smartfony i tablety z systemami Android oraz iOS. Funkcja „Gość” umożliwia stworzenie dodatkowej sieci, odizolowanej od głównej i przeznaczonej dla gości lub dzieci. Można w niej skonfigurować harmonogram tak, by była ona dostępna tylko w określonych porach dnia.
Nowy produkt EDIMAX posiada wbudowany procesor o częstotliwości taktowania 580MHz, zapewniający nawet do 45% większą wydajność przy wielu połączeniach Wi-Fi. Zgodność ze standardem 802.11b/g/n pozwala ekspanderowi na przesyłanie danych z prędkością do 300Mb/s. Pracę urządzenia można monitorować dzięki diodom LED, zmieniającym natężenie koloru w zależności od jakości sygnału.
Główne zalety i funkcje produktu:
Dzięki kompaktowym wymiarom (42 x 42 x 72 mm) ekspander nie blokuje możliwości podłączenia innych urządzeń do sąsiedniego gniazdka;
Do zarządzania EW-7438RPn Air można wykorzystać EdiRange, aplikację na smartfony z systemami Android oraz iOS;
Tryb uśpienia włączany z poziomu smartfona. Ekspander wyłączy diody zdalnie, dzięki czemu nie będzie przeszkadzać w porze snu (nie emituje światła);
Kontrola rodzicielska. Możliwość skonfigurowania harmonogramu włączania sieci tak, by była ona dostępna tylko w określonych porach dnia;
Obsługa wszystkich standardów szyfrowania, takich jak: 64/128 bitowe WEP, WPA-PSK czy WPA2-PSK;
Przycisk WPS (Wi-Fi Protected Setup) pozwala na szybkie połączenie EW-7438RPn Air z istniejącą już siecią bezprzewodową.
Cena i dostępność:
Ekspander sieci bezprzewodowej EDIMAX EW-7438RPn Air jest dostępny w sprzedaży od czerwca 2014 roku w sugerowanej cenie detalicznej 119 PLN.
Zawartość zestawu:
1x ekspander;
1x skrócona instrukcja obsługi;
1x płyta CD (instrukcja instalacji);
1x karta z kluczem dostępu.
Specyfikacja techniczna:
Model:
EDIMAX EW-7438RPn Air
Typ produktu:
ekspander sieci bezprzewodowej N300
Wymiary (wysokość, szerokość, głębokość):
42 x 42 x 72mm
Waga:
40g
Obsługiwane standardy sieci i prędkości transmisji:
802.11b (do 11Mb/s)
802.11g (do 54Mb/s)
802.11n (do 300Mb/s)
Bezpieczeństwo:
Szyfrowanie WEP 64/128-bit
Zabezpieczenia WPA-PSK, WPA2-PSK 802.1x
WPS (Wi-Fi Protected Setup)
Konfiguracja:
Wielojęzyczny iQ Setup (interfejs HTTP)
WPS
Aplikacja EdiRange
Anteny:
2 wewnętrzne anteny
Zasilanie:
Wbudowany zasilacz 220~240V 0.15A 50~60Hz
Certyfikaty:
CE, FCC
Częstotliwość:
2.4000~2.4835GHz

Dodaj komentarz