Dynamiczne chłodzona obudowa ZALMAN H1 z pełną gamą dodatków

H1_miniStylowa i pełna ciekawych rozwiązań obudowa dla wymagających

Kraków, Polska, 23 maja 2014 – Firma ZALMAN w swojej debiutującej właśnie na rynku propozycji wychodzi naprzeciw użytkownikom, którzy od sprzętu komputerowego oczekują znacznie więcej
i zwracają uwagę na detale. Obudowy komputerowe nie muszą być wcale smutnymi, blaszanymi skrzynkami. ZALMAN H1 oferuje nie tylko stylowy wygląd, ale przede wszystkim szereg zaawansowanych funkcji i rozwiązań: od automatycznego systemu wentylacyjnego AHV, przez rozbudowany kontroler obrotów, aż po modularny design zatok dyskowych.

Nowa konstrukcja ZALMANA ma wszystko, czego można oczekiwać od solidnej obudowy komputerowej. Bardzo dobra wentylacja przestronnego wnętrza to solidne podstawy, jakimi może pochwalić się każdy produkt koreańskiej firmy. Jednakże tym, co wyróżnia H1 na tle dotychczasowych propozycji, są nowatorskie systemy idące w parze z całą paletą sprawdzonych, uznanych przez użytkowników rozwiązań.

Innowacyjna funkcja AHV zainstalowana w obudowie H1 to specjalny system, który w inteligentny sposób usprawnia wentylację obudowy, dbając zarazem o jej cichą pracę. Dzięki wbudowanemu czujnikowi temperatury panującej we wnętrzu konstrukcji system AHV może dynamicznie otwierać i zamykać górne wyloty powietrza oraz uruchamiać górne wentylatory, kiedy przekroczona zostanie określona temperatura (35 lub 45 stopni Celsjusza). Takie rozwiązanie pozwala utrzymać cichą pracę komputera, kiedy jego obciążenie, a więc i generowane ciepło, nie są duże, a jednocześnie uwolnić pełen potencjał chłodzenia, kiedy jest ono naprawdę potrzebne. Górnymi wylotami powietrza
i wentylatorami można sterować zarówno automatycznie jak i ręcznie.

Możliwości dostosowania działania obudowy H1 do potrzeb użytkownika są jednak znacznie większe. Na górnym panelu zestawu zainstalowano wygodny i rozbudowany interfejs kontrolny. Znajdujące się tam trzy pokrętła pozwalają precyzyjnie i niezależnie regulować prędkości obrotowe wentylatorów z przodu, z tyłu i u góry obudowy. Przyciski sterujące systemem AHV umożliwiają przełączanie się z trybu ręcznego na automatyczny i odwrotnie, a także ustawienie granicznej temperatury, po której przekroczeniu uruchamia się górna wentylacja. Na panelu znajdziemy ponadto cyfrowy wskaźnik temperatury panującej wewnątrz komputera. Znalazło się tu także miejsce dla szeregu portów wejścia/wyjścia – 2x USB 3.0, 2x USB 2.0, gniazdo słuchawkowe i mikrofonowe – oraz przycisków Power i Reset.

Za chłodzenie podzespołów komputera umieszczonych w obudowie ZALMAN H1 odpowiadają aż cztery dołączone do zestawu wentylatory – jeden duży, o średnicy 200 mm i niebieskim podświetleniem LED z przodu, jeden 120-mm tylni oraz dwa 120-mm u góry. Tam też producent zostawił nieco więcej miejsca specjalnie na montaż chłodnic z dwuwentylatorowych zestawów chłodzenia wodnego. Zainstalowane na przednim i dolnym wlocie powietrza filtry przeciwkurzowe zapobiegają dostawaniu się pyłu do środka komputera, chroniąc elementy mechaniczne przed uszkodzeniem. Przedni panel obudowy może zostać dodatkowo uchylony, by zapewnić jeszcze lepszą cyrkulację powietrza w jej wnętrzu.

ZALMAN H1 to bardzo pojemna, pełnowymiarowa obudowa typu Full Tower. W środku użytkownik ma do dyspozycji przestrzeń o wymiarach 472 x 370 mm, co pozwoli na instalację płyty głównej
w standardzie E-ATX i karty graficznej długiej na 37 cm. W nowej propozycji od ZALMANA zamontować można nawet 9 kart rozszerzeń. Producent wyposażył H1 w 3 wewnętrzne zatoki 5.25”, 7 wewnętrznych zatok 3.5” – z czego 3 to zatoki Hot Swap, obsługujące też dyski SSD 2.5”
i pozwalające na beznarzędziowy montaż/demontaż napędów. Moduły zatok Hot Swap mogą
w dodatku zostać szybko zdemontowane, jeśli nie są wykorzystywane, zwalniając dodatkową przestrzeń w obudowie. W zestawie znalazł się także specjalny przewód SATA pozwalający wygodnie podłączać napędy w zatoce Hot Swap.

Obudowę ZALMAN H1 wyposażono oprócz tego w dodatkowe udogodnienia zwiększające komfort użytkowania: przepusty w tacce płyty głównej do wygodnego zarządzania okablowaniem, antywibracyjne gumowe nóżki i podkładki przy HDD, wlot powietrza pod zasilaczem, prowadnica do podtrzymywania kart rozszerzeń oraz otwory do łatwego montażu zewnętrznego chłodzenia wodnego.

Wszystko to skrywa się w produkcie o eleganckim, czarnym designie, z przednim i górnym panelem ze szczotkowanego aluminium, nadającemu obudowie H1 dodatkowego połysku. Użytkownicy lubiący modyfikować wnętrze komputera i jego podświetlenie, ucieszą się dodatkowo z akrylowej szyby z boku obudowy.

Wymiary nowej obudowy ZALMAN H1 to 237 (S) x 551 (W) x 569 (D) mm.

Dodaj komentarz