Beton towarowy i jego zastosowanie

Beton to jeden z najważniejszych materiałów na każdej budowie. Aby budowla była solidna warto zadbać o najwyższą jakość betonu. Gdzie kupować i czym się kierować przy wyborze tego materiału?

Co to jest beton?

Beton to mieszanka wody, spoiwa hydraulicznego, którym jest najczęściej cement lub cement z domieszkami mineralnymi i kruszywa. Kruszywem jest najczęściej piasek albo żwir. Grubość ziaren kruszywa dobiera się odpowiednio do wymaganych cech betonu. Beton dzielimy na:

  • lekki,
  • zwykły,
  • ciężki.

Wyróżniamy również różne klasy betonu, które dobierane są odpowiednio do jego przeznaczenia na budowie. O klasie betonu decyduje projektant danej budowli. 

Beton towarowy a beton zwykły

Beton zwykły powstaje bezpośrednio na placu budowy. Jest produkowany przy pomocy betoniarki. Beton zwykły zdaje egzamin w przypadku niewielkiej inwestycji budowlanej. Przy dużej budowie lepiej zakupić beton towarowy. Dlaczego? W betoniarce porcja powstałego betonu jest niewielka, a prawdopodobieństwo, że kolejna porcja będzie miała dokładnie takie same parametry znikome. Beton towarowy jest natomiast produkowany w betoniarniach, a proces jego produkcji jest całkowicie zautomatyzowany. Daje to gwarancję powtarzalności i najwyższej jakości. 

Transport betonu 

Transport betonu na plac budowy odbywa się za pomocą specjalnych samochodów. Dlatego wybierając betoniarnię warto upewnić się, czy posiada ona w swojej ofercie taką opcję. Warto również zapytać producenta o wszystkie pozwolenia i certyfikaty. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że nabywamy towar dobrej jakości.

Gdzie kupować beton?

Na rynku działa wiele betoniarni, dlatego zakup betonu nie stanowi większego problemu. Należy jednak zwrócić uwagę na kilka aspektów. Beton najlepiej zamawiać w firmie, która jest znana i polecana. Beton Radomsko to filia firmy, która jest  rozpoznawalna na rynku i posiada zaufanie klientów. Referencje od dużych przedsiębiorstw i klientów prywatnych to najlepsze źródło informacji na temat firmy. Warto również pamiętać, że najlepiej wszystkie materiały budowlane kupować u jednego producenta. Daje to gwarancję dopasowania ich do siebie. Więcej na temat betonu można dowiedzieć się tutaj: http://wlodar.com.pl/.