Nowe modele smartfonów Nokia Lumia

Nokia-Lumia-930-Beauty2W drugiej połowie maja na sklepowe półki trafi Nokia Lumia 630, Lumia 635 będzie dostępna w czerwcu, natomiast model Lumia 930 na przełomie czerwca i lipca

13 maja 2014, Warszawa: Nowe modele smartfonów Nokia Lumia 630, Lumia 635 i Lumia 930 już wkrótce będą dostępne w Polsce. Wszystkie smartfony działają pod kontrolą systemu operacyjnego Windows Phone 8.1, który pozwala na jeszcze większą personalizację ekranu. Centrum Powiadomień natomiast to łatwiejsze zarządzanie telefonem. Ponadto system udostępnia szybsze sposoby pisania i komunikowania się dzięki klawiaturze WordFlow Funkcje biznesowe Windows Phone 8.1 ułatwią specjalistom IT zdalne zarządzanie urządzeniami (m.in. tworzenie list aplikacji możliwych do pobrania i list aplikacji zabronionych), a użytkownikom bezpieczne korzystanie z kluczowych aplikacji i usług firmowych. Elementami poprawiającymi bezpieczeństwo są tutaj m.in. łączenie się z siecią firmową z telefonu przy użyciu sieci VPN oraz protokół S/MIME, który zwiększa bezpieczeństwo wiadomości e-mail wysyłanych do i z konta usługi Exchange ActiveSync (EAS). Nowe smartfony charakteryzuje połączenie usług Windows Phone 8.1 Microsoft i Nokia oraz design nawiązujący do wzornictwa linii Lumia.

Lumia 630 i Lumia 635 – mocne parametry w przystępnej cenie
Modele Nokia Lumia 630 i Lumia 635 to smartfony dla użytkowników, którzy chcą zawsze być online. Mocny, czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon o taktowaniu 1,2 GHz oraz 4,5-calowy ekran z technologią ClearBlack pod warstwą ochroną Gorilla Glass 3 sprawiają, że korzystanie z mediów społecznościowych jest szybkie i wygodne. Ponadto telefony oferują te same funkcje i usługi, co inne modele z serii Lumia, m.in. Bing Health and Fitness, która pomaga w prowadzeniu zdrowego trybu życia, pełen pakiet Microsoft Office, One Drive pozwalający na udostępniane dokumentów, bezpłatny streaming Nokia MixRadio z ulubioną muzyką oraz mapy i nawigację Nokia HERE. Lumia 630 w wersji na dwie karty SIM (dostępny jest również model single SIM), szczególnie dobrze sprawdzi się w rękach osób, które szukają wygody i chcą korzystać z telefonu służbowego i prywatnego na jednym urządzeniu, a także użytkowników poszukujących oszczędności. Jedna karta może służyć np. do połączeń głosowych, natomiast druga do transferu danych. Model Lumia 635 jest przystosowany do obsługi sieci 4G/LTE. Połączenie tych funkcji z klasycznym designem linii Lumia sprawia, że oba smartfony wpisują się w najnowsze trendy mobilnej komunikacji.

Długo wyczekiwana premiera – Lumia 930
Nokia Lumia 930 działająca pod kontrolą systemu Windows Phone 8.1 to urządzenie dla bardziej wymagających użytkowników. Aparat PureView 20 Mpix wyposażony w optyczną stabilizację obrazu w połączeniu z czterema wielokierunkowymi mikrofonami i zaawansowanymi opcjami redukcji szumów pozwala na tworzenie wysokiej jakości realistycznych nagrań wideo w różnych warunkach zewnętrznych. Klipy wyświetlane na 5-calowym wyświetlaczu Full HD z technologią ClearBlack można oglądać nawet w pełnym słońcu. Z takimi aplikacjami, jak Nokia Storyteller łatwo będzie się nimi podzielić z rodziną i znajomymi.
Smartfon Nokia Lumia 930 to również najnowsze funkcje systemu Windows Phone 8.1. Dynamiczne kafelki prezentują aktualne informacje na interesujące użytkownika tematy, Centrum Powiadomień pozwala na prostsze zarządzanie urządzeniem, a nowe funkcje, takie jak dostosowywane obrazy tła na ekranie głównym, nadają systemowi Windows Phone 8.1 wyjątkowo osobisty charakter.
Dobrze dobrane aplikacje ułatwiają i uprzyjemniają codzienne życie. Smartfon Nokia Lumia 930 daje dostęp do setek tysięcy aplikacji w Sklepie Windows Phone. Można tu znaleźć tak popularne tytuły jak Zinio, Vyclone, Vimeo, Skype i wiele innych. Szereg aplikacji zostało opracowanych specjalnie z myślą o funkcjach najnowszego systemu Windows Phone 8.1, dlatego wybór aplikacji do Nokia Lumia 930 jest jeszcze bardziej atrakcyjny.
Smartfon doskonale leży w dłoni i z łatwością zmieści się w każdej kieszeni. Za jego płynną pracę odpowiada czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800 o taktowaniu 2,2 GHz i 2 GB pamięci RAM. W Polsce dostępne będą trzy wersje kolorystyczne modelu Lumia 930 (czarna, biała oraz zielona).

Ceny:
Nokia Lumia 630 single SIM/ dual SIM – 699 PLN
Nokia Lumia 635 LTE – 799 PLN
Nokia Lumia 930 – 2259 PLN

Model Lumia 630

System operacyjny
Windows Phone 8.1
Wyświetlacz
4,5-calowy ekran z technologią ClearBlack pod warstwą ochroną Gorilla Glass 3
Bateria
1830mAh
Procesor
Czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 400 1.2GHz
Aparat
5MP AF
Pamięć
512MB RAM oraz 8GB eMMC; wsparcie karty microSD
Model Lumia 635

System operacyjny
Windows Phone 8.1
Wyświetlacz
4,5-calowy ekran z technologią ClearBlack LCD pod warstwą ochroną Gorilla Glass 3
Bateria
1830mAh
Łączność
LTE 100Mbps/50Mbps, HSPA+ 42Mbps (dual carries )/5.76Mbps, HSPA+ 21Mbps/5.76Mbps, Wi-Fi (b/g/n), BT 4, micro-USB

Procesor
Czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 400 1.2GHz
Aparat
5MP AF
Pamięć
512MB RAM oraz 8GB eMMC; wsparcie karty microSD do 128GB
Model Lumia 930

System operacyjny
Windows Phone 8.1
Wyświetlacz
5-calowy ekran FullHD z warstwami polaryzacyjnymi ClearBlack
Bateria
2420 mAh
Procesor
Czterordzeniowy procesor Snapdragon 8002,15 GHz
Aparat
20-megapikselowy aparat PureView ze stabilizowaną optyką CarlZeiss
Pamięć
32GB

Dodaj komentarz