BD-A1040 – najnowszy odtwarzacz Blu-ray 3D Yamahy z serii Aventage

2FFEAF9B3408462B9B320B7B70FE4818_12073Yamaha prezentuje najnowszy odtwarzacz Blu-ray BD-A1040. Urządzenie przekonuje najwyższej jakości dźwiękiem, doskonałym obrazem i funkcjonalnością – odtwarzacz obsługuje łączność bezprzewodową Wi-Fi, Wireless Direct, Bluetooth, odtwarza płyty Blu-ray 3D, SACD, DVD-Audio oraz pliki FLAC 192 kHz/24 bity i wyposażony jest m.in. w przetwornik C/A 192 kHz/32 bity oraz tryb Pure Direct

Najnowszy odtwarzacz Blu-ray BD-A1040, czerpie z doświadczenia swoich poprzedników i jednocześnie perfekcyjnie dopełnia linię zaawansowanych i stylowych amplitunerów AV z serii Aventage. To konstrukcja, która sprawdza się w roli zaawansowanego źródła dźwięku i obrazu, zachwyca bogactwem najnowocześniejszych rozwiązań, w tym rozbudowanych funkcji sieciowych, a jednocześnie pozostaje urządzeniem łatwym w obsłudze i przyjaznym dla użytkownika.

Jednym z magnesów przyciągającym uwagę miłośników audio i wideo są niezwykle praktyczne funkcje sieciowe. BD-A1040 jest wszechstronną konstrukcją, która pozwala łączyć się w dowolny sposób z niemal dowolnymi źródłami dźwięku, udostępniając użytkownikowi nieograniczone bogactwo muzyki. Urządzenie umożliwia odtwarzanie nagrań z serwera DLNA, kompatybilne jest z YouTube Leanback i zapewnia dostęp do utworów zgromadzonych na koncie Dropbox. Dzięki aplikacji kontrolnej muzykę można przesyłać np. z iPhona, iPada, a także telefonu lub tabletu z Androidem. Możliwości strumieniowania muzyki rozszerzają technologie bezprzewodowe Bluetooth i Wi-Fi, a także obsługa Wireless Direct, która podobnie jak Bluetooth nie wymaga łączenia się z routerem. Bogactwo funkcji sieciowych BD-A1040 dopełnia obsługa technologii Miracast, która pozwala odtwarzać materiał multimedialny zgromadzony w smartfonie lub tablecie.

Najnowszy odtwarzacz BD-A1040 jest doskonałą propozycją dla wymagających melomanów i miłośników zachwycającego obrazu. W konstrukcji urządzenia wykorzystano symetryczny projekt obwodu audio i tryb Pure Direct. To drugie rozwiązanie maksymalnie skraca ścieżkę sygnałową, gwarantując najwyższej jakości brzmienie. Ponadto projektanci zastosowali zaawansowane przetworniki C/A 192 kHz/32 bity, dzięki którym odtwarzacz wydobywa maksimum potencjału zakodowanego w plikach wysokiej rozdzielczości ALAC, FLAC 192 kHz/24 bity oraz płytach SACD. BD-A1040 zapewnia także najwyższej jakości obraz i obsługuje wszelkie dostępne nośniki wideo, w tym najnowszy format Blu-ray 3D, a także płyty DVD ze zdjęciami oraz plikami wideo w rozdzielczości 1080p. Wysoką jakość obrazu zapewniają technologie x.v.Colour i Deep Colour oraz funkcja redukcji szumu wideo.

Funkcjonalność urządzenia potęguje dostęp do niezwykle użytecznych udogodnień. Po podłączeniu do internetu użytkownik zyskuje możliwość korzystania z funkcji BD-Live. Łatwość sterowania to zasługa wielojęzycznego wyświetlacza ekranowego GUI, a także obsługi HDMI CEC, dzięki czemu odtwarzacz włącza się i rozpoczyna odtwarzanie po naciśnięciu jednego przycisku Scene w amplitunerze AV. Skonfigurowanie urządzenia pod kątem łączności sieciowej ułatwia specjalny kreator konfiguracji, a także automatyczna konfiguracja bezprzewodowa dzięki WPS.

Odtwarzacz Yamaha BD-A1040 jest już dostępny w sprzedaży. Nabywcy mają do wyboru jedną z dwóch wersji kolorystycznych: czarną lub tytanową. Poglądowa cena detaliczna odtwarzacza wynosi 1999 zł.

Specyfikacja techniczna
Poziom wyjściowy audio (Blu-ray/DVD/CD-DA) ……… 2 ±0,3 V (1 kHz, 0 dB)
Stosunek sygnał/szum (Blu-ray/DVD/CD-DA) …………. 115 dB
Zakres dynamiki (Blu-ray/DVD)…………………………….. 110 dB
(CD-DA) …………………………………….. 100 dB
Zniekształcenia harmoniczne (Blu-ray/DVD/CD-DA) .. 0,002% (1 kHz)
Pasmo przenoszenia (Blu-ray/DVD) ……………………… 4 Hz-22 kHz (próbkowanie 48 kHz)
4 Hz-44 kHz (próbkowanie 96 kHz)
(CD-DA) ……………………………… 4 Hz-20 kHz
Zużycie energii w trybie czuwania …………………….. ≤ 0,5 W
Wymiary (S x W x G) ……………………………………….. 435 x 86 x 259 mm
Waga ……………………………………………………………. 2,9 kg

Dodaj komentarz