Rozpieść swojego pupila!

Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0Pin on Pinterest1Share on LinkedIn0Share on Reddit0Share on StumbleUpon0Share on Tumblr0

Psy i koty to bardzo towarzyskie zwierzęta. Uwielbiają obecność swoich właścicieli oraz zabawę. Dzięki temu, że są doceniane i dobrze traktowane stają się wierne oraz przyjazne dla otoczenia. Co zrobić, aby umiejętnie rozpieszczać swoich pupili?

Każdy właściciel chce jak najlepiej dla swojego podopiecznego. Większość szuka ciekawych rozwiązań, które pozwalają na dopieszczanie czworonoga. Co sprawia, że pies jest szczęśliwy?

  1. Karma

Najlepszą nagrodą dla każdego czworonoga jest jego ulubiony przysmak. Czasem jest to wyczekana kostka czy specjalny smakołyk. Zwierzaki uwielbią otrzymywać pyszne jedzenie, dlatego tak ważne jest nagradzanie ulubionymi przekąskami. W zamian za to właściciel otrzyma pełną entuzjazmu reakcję oraz dozgonne oddanie pupila.

Sprawdź między innymi karmę bez zbóż:

oraz przeczytaj artykuł na temat karm bezzbożowych:

  1. Długie spacery

Szczególnie psy doceniają długie spacery. Prośba, która jest przekazywana w formie jednego spojrzenia mówi tak naprawdę wszystko. Długie psie spacery są wyjątkową rozrywką i świetną okazją do aktywnego spędzenia wspólnych chwil. Wąchanie nowych miejsc i poznawanie innych zwierzaków rozbudza i jednocześnie zaspokaja psią ciekawość. A ruch na świeżym powietrzu sprawi, że pupil będzie znacznie zdrowszy i wyposażony w dodatkową energię.

  1. Pieszczoty źródłem szczęścia

W większości domowe zwierzaki są pieszczochami. Psy uwielbią się przytulać, być głaskane po brzuszku czy drapane za uszkiem. Sprawia im to ogromną przyjemność oraz buduje niezwykłą więź z właścicielem. Dlatego tak ważne jest dbanie i poświęcanie uwagi swojemu czworonogowi. Szczęśliwy pies okaże swoje zadowolenie przez machanie ogonem oraz radosne lizanie czy podgryzanie palca właściciela.

Przeczytaj ponadto artykuł: http://przerwawpracy.eu/zywienie-mieszane-psa-jak-laczyc-karme-sucha-i-mokra/

  1. Zabawki

Pieski przyjaciel uwielbia gryzaki, piłki czy inne rzeczy, które pozwalają na interaktywną zabawę z właścicielem. Ważne jest zainwestowanie w chociaż kilka podstawowych produktów należące jedynie do czworonoga. Dzięki nim będzie mógł zachęcić właściciela do spędzenia wspólnego czasu.

Ulubione pieszczoty, zabawy czy pomysły na spędzanie czasu ze swoim zwierzakiem można poznać na https://sklepzkarmami.pl/poradnik/wakacje-i-pies/.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.