Pomoc drogowa – kiedy może się przydać?

warning-triangle-1412348_640

Jeżeli nasz samochód ulega awarii lub wypadkowi, zazwyczaj nie mamy czasu ani ochoty na szukanie dobrej pomocy drogowej. Dzwonimy pod pierwszy lepszy numer telefonu, aby jak najszybciej uzyskać pomoc i często nie wychodzimy na tym najlepiej. Dlatego własnie warto wcześniej zapoznać się z ofertami różnych firm i zawsze mieć przy sobie numer do wybranej placówki. Jak to zrobić?

Przede wszystkim dostępność! 

Wybierając pomoc drogową należy zwrócić uwagę na wiele elementów. Jednak najważniejszym z nich jest dostępność firmy. Bezsprzecznie pomoc drogowa powinna funkcjonować całą dobę, siedem dni w tygodniu, nie wyłączając okresów świątecznych. Wtedy bowiem kierowcy zazwyczaj się spieszą, jeżdżą mniej uważnie, więcej jest kierowców pod wpływem alkoholu i własnie dlatego dochodzi do największej liczby wypadków i kolizji. Może się zdarzyć również, że samochód po prostu odmówi posłuszeństwa i zwyczajnie się zepsuje w trakcie drogi na wigilijną kolację, czy wielkanocne śniadanie u rodziny. A nikt z nas przecież nie chce utknąć na nieznanej drodze w tym czasie. Poza dostępnością liczy się również wiele innych aspektów. Dokonując wyboru, warto zwrócić uwagę na opinie o danej firmie. Można je znaleźć na stronie firmy oraz różnego rodzaju forach dyskusyjnych. Nie należy ignorować opinii i poleceń naszych znajomych. Kolejną rzeczą jest flota, jaką dysponuje dana pomoc drogowa. Im więcej sprzętu, tym lepiej, bowiem oznacza to, że jest ona przystosowana do pomocy nawet w bardzo trudnych przypadkach. Kwestia kompleksowej obsługi jest również bardzo istotna – zakres usług musi być dopasowany do naszych potrzeb. Ważny jest również czas reakcji i oczekiwania na holownik czy mechanika, który naprawi usterkę na miejscu. Dlatego im mniejszy obszar działania firmy, tym szybciej dojedzie pomoc.

Przed wezwaniem pomocy drogowej 

Bardzo ważne jest, aby, czekając na przyjazd pomocy drogowej, zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym użytkownikom ruchu drogowego. Dlatego właśnie należy odpowiednio oznaczyć i oświetlić pojazd. Przede wszystkim zapal światła postojowe i awaryjne. Włącz również światła wewnątrz samochodu. Nie zapomnij również o ustawieniu trójkąta ostrzegawczego w odpowiedniej odległości. Oddal się na bezpieczną odległość, np. na drugą stronę barierki ochronnej i tam poczekaj na przyjazd pomocy drogowej.

Dodaj komentarz