Pies traci apetyt – co robić?

Chociaż to niemożliwe, by zapytać psa, co mu dolega, można obserwować jego zachowanie. Jeśli znasz osobowość swojego pupila i dostrzegasz pewne zmiany w jego zachowaniu, nie powinieneś ich lekceważyć. Każdy szczegół jest istotny – to, jak często psiak się z Tobą bawi, czy chętnie wychodzi na dwór, czy woli cały dzień spędzić w swoim legowisku i czy stracił apetyt.

Zmiana karmy

Czasem zdarza się, że nowa karma nie spodoba się Twojemu pupilowi. Nie lekceważ tego, ponieważ przyczyną jego braku apetytu niekoniecznie jest wysublimowane podniebienie. Pies może wyczuwać, że coś w nowej karmie może mu zaszkodzić lub po zjedzeniu jej poczuł się źle. Pies nie może Ci powiedzieć, co mu nie odpowiada więc zwróć uwagę na jego inne sygnały. W końcu każdy zwierzak uwielbia jeść – to jest istota jego życia. Dzięki pokarmowi psiak odczuwa w organizmie przypływ endorfin. W momencie, gdy odmawia jedzenia, coś naprawdę musi być na rzeczy. Dzięki węchowi zwierzak jeszcze przed zjedzeniem danego pokarmu, jest w stanie wyczuć, czy to dobry pomysł, by go skosztować.

Problemy z trawieniem

Pies, który stracił apetyt mógł się czymś zatruć, lub pojawiła się u niego nietolerancja pokarmowa, czy też inny problem zdrowotny. Jeśli nie masz pomysłu na to, co może być przyczyną, warto zabrać psa do weterynarza na badanie specjalistyczne http://duowet.net/diagnostyka-obrazowa-psow/, które pozwoli zdiagnozować przyczynę braku łaknienia. To bardzo ważne, byś nie bagatelizował faktu, że z miski Twojego pupila od jakiegoś czasu nie ubywa jedzenia. Żywienie to podstawa w utrzymaniu prawidłowej kondycji zwierzęcia.

Psia depresja

Psy także miewają depresję. Zwłaszcza, gdy stracą właściciela, dawne miejsce zamieszkania czy ulubionego psiego kumpla. Psy uwielbiają przewidywalność – jedzą i chodzą na spacer w tych samych porach dnia, czuwają o tych samych godzinach. Można potraktować psiaki jak dzieci, które zawsze nimi pozostają. Jeśli naturalny cykl życia pupila zostaje przerwany, pies może odczuwać spadki nastroju. To także może się odbić na jego apetycie. Przeczekaj ten czas i staraj się poświęcać pupilowi jak najwięcej uwagi. Jeśli problem utrzyma się dłużej, skonsultuj się z weterynarzem http://duowet.net/, który przepisze psiakowi odpowiednie środki farmakologiczne.

Dodaj komentarz