Od dziś oficjalnie – Microsoft OneDrive – nowy, bezpłatny wirtualny dysk

Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Share on StumbleUpon0Share on Tumblr0

msUsługa bezpłatnego wirtualnego dysku OneDrive jest już dostępna na całym świecie. OneDrive, znany pod poprzednią nazwą SkyDrive, pozwala umieszczać
w chmurze zdjęcia, wideo i dokumenty. OneDrive w porównaniu do swojego poprzednika oferuje wiele nowych funkcji w tym ulepszony algorytm udostępniania i wyświetlania wideo oraz zaktualizowane aplikacje na Windows Phone, iOS, Android i Xbox.

W związku z uruchomieniem nowej usługi pierwszych 100 tysięcy użytkowników, którzy zalogują się na swoje konto OneDrive, otrzyma 100GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej na jeden rok. Start promocji zostanie ogłoszony na: https://twitter.com/OneDrive.

Do nowych funkcji OneDrive należy m.in. automatyczny backup zdjęć w systemie Android, który ułatwia przenoszenie fotografii z telefonów Android do innych urządzeń, a także transkodowanie wideo, dzięki któremu można przechowywać, oglądać i udostępniać filmy równie łatwo, jak zdjęcia.

Każdy nowy użytkownik OneDrive otrzymuje na start 7GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej. Ponadto klienci polecający usługę znajomym będą mogli uzyskać do 5 GB dodatkowego miejsca, po 500 MB za każdą osobę, która zaakceptuje zaproszenie do OneDrive. Klienci mogą również uzyskać 3 GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej za wykorzystanie funkcji automatycznego kopiowania zdjęć ze swojego telefonu do OneDrive. Dodatkową przestrzeń dyskową można uzyskać w odpłatnych pakietach po 50, 100 lub 200 GB.

Zmiana nazwy usługi SkyDrive na OneDrive odbędzie się automatycznie, po zalogowaniu na konto użytkownika. Czas oczekiwania na pojawienie się usługi w nowej odsłonie może potrwać do kilku godzin.

„Kiedy ktoś bierze w dłoń telefon, tablet lub dowolne inne urządzenie, to oczekuje, aby wszystkie jego ulubione zdjęcia i dokumenty były pod zawsze ręką; nie ma ochoty ich szukać” – powiedział Chris Jones, wiceprezes, OS Services, Microsoft. „Przyjęliśmy właśnie takie podejście do usługi OneDrive. Wbudowujemy ją we wszystkie najnowsze urządzenia i usługi Microsoft, od Xboxa po Windows Phone, Windows 8.1 i Office, ale udostępniamy ją również użytkownikom przeglądarek i innych platform, w tym iOS
i Android, aby zdjęcia, wideo oraz pliki były dostępne zawsze wtedy, gdy użytkownicy ich potrzebują”.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.