Nordost QK1 – nowy pasywny kondycjoner otwierający serię QR

Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook1Pin on Pinterest1Share on LinkedIn0Share on Reddit0Share on StumbleUpon0Share on Tumblr0

QK1Nordost prezentuje najnowszy pasywny kondycjoner. Zadaniem QK1 jest „uporządkowanie” prądu przemiennego, płynącego do systemu audio-wideo, a tym samym udoskonalenie jakości dźwięku i obrazu. QK1 wyposażono w technologie Load Resonating Coil i Micro Mono-Filament oraz obudowę wykonaną z włókna węglowego

Oferta firmy Nordost poszerzyła się o kolejne urządzenie. Pasywny kondycjoner QK1 to konstrukcja otwierająca serię QRT, obecną na rynku już od ponad dekady, a jednocześnie podstawowy model opracowany z myślą o poprawie jakości dźwięku i obrazu. QK1 wykorzystuje m.in. technologię LRC (Load Resonating Coil), której zadaniem jest tworzenie pasywnego pola elektrycznego, znacząco poprawiającego działanie prądu przemiennego.

QK1 działa podobnie jak dostępny już model QV2 i minimalizuje niedoskonałości dźwięku oraz obrazu, wynikające z ograniczeń jakościowych prądu zasilającego. Jednak w przeciwieństwie do QV2, nowy model robi to wykorzystując technologię LRC, cewkę oddającą energię pod wpływem obciążenia, wspomaganą przez – Micro Mono-Filament (MMF). Użycie MMF, autorskiego rozwiązania Nordosta, zapobiega powstawaniom opóźnień i zakłóceń przekazywanego sygnału, tworząc warunki praktycznie bezzakłóceniowej transmisji sygnału. Dzięki temu poprawie ulega jakość wysokich tonów, dynamika brzmienia oraz głębia i ostrość obrazu.

Najnowszy pasywny kondycjoner Nordosta wyposażony jest w dostrojoną mechanicznie obudowę z włókna węglowego, zakończoną pozłacanymi wtykami. Model QK1 można stosować w przypadku sieci o napięciu od 110 V do 240 V.

QK1 jest już w sprzedaży i można nabyć go w salonach sieci Top Hi-Fi & Video Design. Poglądowa cena detaliczna kondycjonera wynosi 1049 zł.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.