Nakrętki pazurkowe, a ich wytrzymałość

screws-106356_640Na wytrzymałość nakrętek pazurkowych składa się kilka ważnych czynników takich jak:

– budowa – materiał jaki jest zazwyczaj wykorzystywany do produkcji to stal węglowa, która jest mieszanką węgla i stali oraz po trochu innych pierwiastków takich jak tlen czy azot. Po procesie związanym z nadawaniem kształtu gotowy element przechodzi do etapu ocynkowania.

Tutaj nakrętki są zanurzane w naczyniach gdzie jest płynny cynk, temperatura osiąga tam okolice 450 stopni Celsjusza. Nakrętki pazurkowe po kilku minutach zamaczania zostają osuszane i polewane zimną wodą w celu zmniejszenia wysokości temperatury. Po takim zabiegu cynk połączył się z zewnętrzną warstwą stali, i dzięki takiemu scaleniu nakrętka jest odporna na korozję, która mogła powstać w wyniku działania wody czy powietrza.

– kształt – ma bardzo duży wpływ na to jaka będzie całkowita wytrzymałość elementu, który będzie podtrzymywany przez nakrętkę pazurkową. Obecnie istnieje kilka typów tych nakrętek, różnią się one kształtem oraz długością i szerokością całkowitą a także przede wszystkim rozmiarem pazura.

Im większa nakrętka i pazur tym mocniej zostaje on wdrążany w materiał, dzięki czemu ma lepszą przyczepność, a co za tym idzie jest w stanie połączyć ze sobą większy i cięższy element na przykład szafy lub komody.

– wykorzystanie – jeżeli nakrętki wykorzystywane są zgodnie z ich przeznaczeniem i specyfikacją to można mieć pewność na to, że będą służyły długo i bez awaryjnie, jednakże jeśli tak się nie stanie to nakrętka ta może po prostu nie wytrzymać obciążenia i ulegnie uszkodzeniu.

Dodaj komentarz