Język angielski pomocny w znalezieniu pracy

Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Share on StumbleUpon0Share on Tumblr0

big-ben-810303_640

Język angielski to najbardziej popularny język na świecie. Posługuje się nim aż 1,5 miliarda osób, dzięki czemu, znając wspomniany dialekt, mamy możliwość porozumieć się z mieszkańcami niemal wszystkich krajów. Najważniejsza zaletą, płynącą ze znajomości angielskiego jest jednak fakt, że dzięki niemu, w łatwy sposób możemy znaleźć pracę w wielu branżach.

Wymogi pracodawców

Jeszcze niedawno znajomość języka angielskiego była kojarzona z prestiżem i wzbudzała uznanie pracodawców. W dzisiejszych czasach sprawa wygląda zupełnie inaczej. Teraz, angielski stał się wręcz koniecznością, a osoby, które nie opanowały go choćby w stopniu podstawowym mają duże problemu ze znalezieniem pracy. Z przeprowadzanych analiz wynika bowiem, że aż 44 % ogłoszeń pracodawców zawiera w sobie wymóg znajomości wspomnianego języka.

Branża IT

Jeśli chcemy pracować w IT, znajomość języka angielskiego jest koniecznością i podkreśla to około 70 % ogłoszeń pracodawców. Anielski zapewnia bowiem dostęp do instrukcji, forów czy blogów technologicznych, których treści mają często niezwykle cenną wartość, a te najbardziej aktualne artykuły są publikowane właśnie w języku angielskim. Poza tym, informatycy bardzo często muszą pracować na programach, które nie posiadają polskiej wersji językowej.

Administracja biurowa

Język angielski będzie również bardzo przydatny dla osób, które ubiegają się o stanowisko w administracji biurowej. Z badań wynika, że aż 62 % ogłoszeń o pracę we wspomnianej branży wymaga od aplikantów znajomości angielskiego. Warto zaznaczyć, że administracja biurowa to branża, w której cenione są także inne języki obce, a więc warto poszerzyć swój zasób słownictwa również o język niemiecki czy francuski.

Wiele możliwości

Obecnie, ciężko natrafić na ogłoszenie o pracę, które nie wymaga od kandydatów znajomości angielskiego. Jest on przydatny zwłaszcza dla osób, które chcą pracować jako ekonomiści czy finansiści. Oprócz tego, język przyda się również w sektorze centrów usług wspólnych, między innymi na stanowiskach finansowo-księgowych, a także w turystyce, hotelarstwie, marketingu, HR czy inżynierii. Po ukończeniu kursu języka angielskiego mamy tez większe szanse w znalezieniu pracy w branżach zajmujących się szkoleniami, edukacją czy sprzedażą.

Można wywnioskować, że nauka języka angielskiego to słuszna inwestycja. Wysoki poziom językowy dobrze prezentuje się w CV, choć nie zaleca się zawyżania go, gdyż jest on zazwyczaj od razu sprawdzany przez pracodawców.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.