Jak wybrać dobrą przychodnię?

Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Share on StumbleUpon0Share on Tumblr0

hospital-661274_640Każdy z nas, chcąc nie chcąc, raz na jakiś czas musi udać się z wizytą do lekarza. Zazwyczaj kojarzy nam się ta konieczność ze staniem w kolejce do rejestracji, a potem z siedzeniem przed drzwiami gabinetu, w oczekiwaniu na swoją kolej. Zdarza się, że nie lubimy chodzić do konkretnej przychodni, głównie ze względu na panujący w niej bałagan i niemiłą atmosferę. Pamiętajmy jednak, że w chwili obecnej w naszym kraju nie ma rejonizacji, dzięki czemu możemy zapisać się do przychodni w Częstochowiea mieszkać np. w Kłobucku lub Myszkowie.

Dobra poradnia, do której każdy będzie chciał przychodzić to taka, która sprawnie funkcjonuje i dba o każdego swojego pacjenta. Każdy z nas chce być dobrze traktowany i witany uśmiechem, jeśli jednak w rejestracji jesteśmy obsługiwani przez panią, która traktuje nas z góry i wygląda jakby zjadła kilogram cytryn na śniadanie, to wizyta w takiej przychodni nie będzie nam się miło kojarzyć. W dobrej przychodni panie w rejestracji dla każdego mają miłe słowo i nawet przy trudnych pacjentach zachowują spokój i życzliwość. Starają się, aby jak najszybciej obsłużyć pacjenta, a także pomóc mu rozwiązać każdy problem.
Wybierając przychodnię, warto zwrócić uwagę na godziny w jakich jest otwarta. Obecnie wiele osób pracuje w trybie dwuzmianowym lub w ruchomych godzinach, co powoduje, że krótko otwarta przychodnia nie zapewni odpowiedniej pomocy.
Sprawnie funkcjonująca przychodnia nie odmówi nam przyjęcia w momencie, gdy nie zapisaliśmy się wcześniej na wizytę do lekarza. W niektórych placówkach bardzo często pacjenci, którzy niespodziewanie zachorowali są odprawiani z kwitkiem i zmuszeni przyjść dopiero na drugi dzień, ponieważ nie mieli wcześniej wyciągniętej karty do lekarza.
Powinniśmy mieć również możliwość bezproblemowego umówienia wizyty domowej, która przez większość przychodni i lekarzy traktowana jest jako zło konieczne.

Każda dobra przychodnia powinna świadczyć usługi wysokiej jakości oraz traktować swoich pacjentów z szacunkiem. Na jej wyposażeniu powinien się znaleźć najlepszy sprzęt, który umożliwi szybką diagnostykę i prawidłowe leczenie. Dobra przychodnia oferuje pomoc wielu specjalistów oraz wykonanie większości zleconych przez lekarzy badań.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.