Jak działa hirudoterapia?

Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Share on StumbleUpon0Share on Tumblr0

Leczenie pijawkami poprawia kondycję organizmu. Glista przez ugryzienie wprowadza do ciała chorego związki wspomagające pracę poszczególnych organów, a także wzmacnia poszczególne układy. Jak działa hirudoterapia? Co ma znacznie przy jej zastosowaniu?

Leczenie pijawkami dla wielu oznacza jedynie upuszczanie „złej krwi”. W dawnych czasach było ono bardzo popularne i stosowane przy wielu schorzeniach. Obecnie przeżywa swego rodzaju renesans i wraca do łask w medycynie. Coraz częściej jest wykorzystywana przy leczeniu czyraków i torbieli.

Prozdrowotne właściwości umieszczone są w hirudozwiązkach, których jest aż 110 w gruczołach ślinowych pijawek. Odpowiadają one za:

  • działanie przeciwzakrzepowe,
  • przeciwdziałanie przerzutom i nowotworom,
  • zmniejszanie lepkości krwi oraz upłynnianie jej,
  • rozbijanie zakrzepów,
  • obniżanie bólu,
  • poszerzanie naczyń krwionośnych.

Związki te wnikają do organizmu chorego, a następnie wprowadzają biochemiczne zmiany, które polepszają jego kondycję. Te właściwości lecznicze nie tylko zwiększają regenerację, ale także wzmacniają organizm. Ponadto przeciwdziałają czyrakom i torbielom.

Przed leczeniem pijawkami należy skonsultować się ze specjalistą, który przeprowadzi pogłębiony wywiad z chorym. Badany powinien poinformować lekarza o lekach, które przyjmował bądź nadal przyjmuje. Po wykluczeniu wszelkich przeciwwskazań osoba zainteresowana może zostać poddana terapii. Do tego pijawki są hodowane w specjalnych warunkach laboratoryjnych. Pod żadnym pozorem nie można stosować tych ze środowiska naturalnego.

Glista jest umieszczana na ciele chorego za pomocą otworu gębowego, który składa się z przyssawki i trzech szczęk rozmieszczonych promieniście. W trakcie zabiegu może zostać pobrane nawet 10 ml krwi i trwa 45-90 minut. Po wykonanym czynności zakładany jest opatrunek z gazy.

Leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami znacznie usprawnia działanie organizmu chorego. Hirudoterapia nie tylko polepsza kondycję, ale przede wszystkim wnosi wiele właściwości prozdrowotnych.