ARCHOS wspiera system szkolnictwa

Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Share on StumbleUpon0Share on Tumblr0

Bez tytułuKraków, 24 lutego 2015 – Firma ARCHOS, francuski producent elektroniki użytkowej, zdecydowała się wesprzeć system szkolnictwa we Francji, biorąc udział w projekcie Wielka Cyfryzacja Szkół, który ma na celu wyposażenie do końca 2015 roku 50 tys. szkół podstawowych i średnich w tablety i komputery oraz doposażanie placówek średnio o milion nowych urządzeń rocznie począwszy od 2016 roku. Jako firma technologiczna, ARCHOS chce wspierać narodowy system edukacji, dzieląc się swoją wiedzą, innowacjami i doświadczeniem w wyposażaniu podobnych placówek. W ofercie skierowanej do partnerów znajduje się szeroka gama tabletów i laptopów dedykowana zarówno nauczycielom, jak i uczniom.

Specjalna oferta dla sektora oświaty
Pełna gama produktów: Oferta składa się z dwóch modeli: 9 i 10-calowego tabletu z wysokiej rozdzielczości wyświetlaczem i procesorem Intel. Tablety pracują na systemie operacyjnym Windows 8.1 lub Android oraz oferują 2GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej.
Wychodząc na przeciw potrzebom sektora oświaty, ARCHOS wprowadził do swojej oferty również notebooki. 11,6-calowy model bazuje na systemie Google Chrome, podczas gdy 14-calowe urządzenie wspierane jest przez Windows 8.1 Education Pro.
Ergonomiczny design: Do każdego tabletu dołączana jest dedykowana klawiatura ułatwiająca pracę uczniom.

Wytrzymałość: W tabletach i notebookach zaprojektowanych z myślą o szkołach, zostały zastosowane materiały gwarantujące wytrzymałość. Dodatkową ochronę podczas transportu urządzenia zapewnia specjalny futerał, dołączany do zestawu.

Bateria: Czas pracy na baterii został przystosowany do systemu zajęć lekcyjnych. Urządzenia działają ponad 8 godzin bez potrzeby ładowania.

Dodatkowe udogodnienia gwarancyjne i pełny support: Standardowy okres gwarancyjny jaki ARCHOS oferuje dla swoich urządzeń dla szkół to 2 lata. Dodatkowo, w tym czasie firma umożliwia skorzystanie z opcji wymiany wadliwego urządzenia, którego uszkodzenie nie jest objęte standardową gwarancją. Została uruchomiona również specjalna linia telefoniczna, pod którą specjaliści rozwiązują nagłe problemy z urządzeniem.

Specyfikacja urządzeń:

Rozdzielczość ekranu Tablet 9-calowy Tablet 10-calowy Notebook 11,6-calowy Notebook 14-calowy
Procesor Intel – Quad Core 1.8 Ghz
System operacyjny Windows 8.1 Pro lub Android Google Chrome Windows 8.1 Pro
RAM/Pamieć wewnętrzna 2GB / 64GB 4GB / 250 GB
Aparat VGA / 2MP VGA
Bateria > 8 godzin
Klawiatura Dołączana Zintegrowana
Gwarancja 2 lata (możliwość wydłużenia gwarancji o 1 rok)
Cena (netto) 829 zł 1039 zł 1039 zł 1249 zł

Każda placówka może wybrać system operacyjny i rozmiar ekranu w zależności od swoich potrzeb.

Dostosowana oferta
Wszystkie urządzenia i ich oprogramowania są w pełni konfigurowalne, aby umożliwić poszczególnym placówkom dostosowanie ich do swoich potrzeb i wymagań.
Również design urządzeń i ich futerały zostaną zaprojektowane z myślą o konkretnej szkole: pojawią się odpowiednie kolory i loga. Każdej placówce zostaną zapewnione rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa nabytych urządzeń.

Specjaliści z firmy ARCHOS razem z lokalnymi partnerami będą współpracować nad wieloma innymi rozwiązaniami, które mają na celu jak najlepsze przystosowanie urządzeń do danej instytucji:

Kiosk z aplikacjami: kiosk dedykowany tabletom z Androidem, w którym zostaną zgromadzone najbardziej przydatne aplikacje edukacyjne ze sklepu Google.
Dostęp do zasobów domyślnych: ARCHOS ułatwi korzystanie z infrastruktury szkoły poprzez połączenie tabletu czy komputera z domyślnymi zasobami roboczymi.
Zarządzanie flotą: rozwiązanie, umożliwiające lokalnym administratorom zdalne zarządzanie szkolnymi tabletami i notebookami.

Na początku marca ARCHOS stworzy na swojej stronie www specjalną sekcję edukacyjną, aby umożliwić zainteresowanym placówkom zgłaszanie się do projektu.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.